خانه / اخبار / حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد
رئیس سازمان امور مالیاتی

حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد

حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد

حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد

رئیس سازمان امور مالیاتی

رئیس سازمان امور مالیاتی می‌گوید  :

حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است و اگر افرادی هستند که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند و تحت عناوین مختلفی از حقوق آن‌ها مالیات کسر می‌شود حتما این موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند .

به گزارش ایسنا ، سیدکامل تقوی‌نژاد در پاسخ به این سوال که : بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی از افرادی که زیر دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند مالیات کسر می‌کنند ، در حالی‌که این مالیات به حساب سازمان واریز نمی‌شود گفت : قانون‌گذار تکلیف کرده است که هر سال پایه معافیت مالیاتی در قانون بودجه مشخص شود . اجازه دهید به این نکته اشاره کنم که در این دولت اتفاق تازه‌ای افتاد . وی افزود : به این ترتیب که پیش‌تر در بخش دولتی یک نرخ برای پایه معافیت مالیاتی داشتیم و در بخش‌های غیر دولتی نرخ‌های دیگر محاسبه می‌شد ولی در قانون بودجه رعایت عدالت کرده و همه را یکسان کردیم . در حال حاضر هر کارمندی در بخش دولتی و خصوصی زیر دو میلیون تومان دریافتی داشته باشد ، هیچ‌گونه  مالیاتی نباید پرداخت کند و اگر چنین اقدامی صورت می‌گیرد فرد باید به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهد .

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت :

در شرایط کنونی با  وصل شدن سامانه به خزانه ، اطلاعات حقوق افراد دریافت می‌شود ، به این ترتیب که اطلاعات ذی‌حسابی‌ها به صورت آن‌لاین بررسی خواهد شد . ولی در مورد حقوق شرکت‌های خصوصی باید بگویم که وضعیت آن‌ها در زمان رسیدگی به دست می‌آید. به این ترتیب که اکنون حقوق کسر می‌شود و سال آینده که اظهار نامه می‌آید اطلاعات آن‌ها بررسی می‌شود .  با این حال از همین تریبون اعلام می‌کنم کسر مالیات زیر دو میلیون تومان از حقوق افراد تعدی به حقوق آن‌ها است و آگاه باشید که این پول به سازمان پرداخت نمی‌شود . ما از طریق ایسنا اطلاع‌رسانی‌ می‌کنیم هر کارمند یا کارگری که زیر دو میلیون تومان حقوق می‌گیرد و از او مالیات اخذ می‌شود به سازمان‌ مالیاتی اعلام کند .

 

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

حقايقي جالب در هند

حقايقي جالب از هند

حقايقي جالب از هند حقايقي جالب از هند ۱- هندوستان کشوری در جنوب آسیاست و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *