آشنایی با ویتامین ضد سرطان B17

0
148
آشنایی با ویتامین ضد سرطان B17

آشنایی با ویتامین ضد سرطان B17

آشنایی با ویتامین ضد سرطان B17 :  اسم ویتامینی که بعنوان یک ویتامین ضد سرطان شناخته شده است ویتامین B17 نام دارد که باعث کاهش تومورها می شود و از گسترش سرطان به بقیه قسمت های بدن جلوگیری می کند . ویتامین B17 همچنین باعث نابود شدن سلول های سرطانی ، تقویت کردن سیستم ایمنی بدن و امکان جلوگیری از پیشرفت سلول های سرطانی می شود .

معمولا مواد غذایی که ویتامین B17 دارند با نام نیتربلوسید شناخته میشوند که در موادی مثل دانه ها ، جوانه ها ، برگ ها و لوبیاها و مغزها ، غلات و غده ها یافت میشود .

 

دانه ها : 

دانه ی زرد آلو

یکی از دانه های میوه ای که منبع غنی از ویتامین B17  رو شامل میشود دانه میوه ی زرد آلو است . در کنار این دانه ، دانه میوه هایی همچون گیلاس ، هلو ، آلو ، آلو سیاه و شلیل و میوه های مثل انگور و انواع توت ها من جمله توت فرنگی ، تمشک و زبری حاوی این ویتامین هستند .

 

غلات و مغزها : 

غلات و مغزها

غلاتی که شامل این ویتامین هستند : گندم سیاه ، جو ، کتان ، میلت . مغزهای حاوی ویتامین ب ۱۷ شامل : بادام هندی ، بادام تلخ ، مغز فندق هستند .

 

جوانه ها و غده ها : 

جوانه ماش

یکی از جوانه هایی که منبع غنی از ویتامین B17 به شمار می رود جوانه بامبو است و در رده بعدی آن یونجه ، گاربانزو وجوانه ماش قرار دارند . در غده ها میتونیم از سیب زمینی هندی ، سیب زمینی شیرین و مانیوک این ویتامین رو برای بدن تامین کنیم .

 

برگ ها و لوبیا ها : 

اسفنجاج ، اوکالیپتوس ، یونجه ، چغندر غنی از ویتامین B17 هستند . لوبیاهایی مثل لوبیای چشم بلبلی ، لوبیا سیاه ، نخود فرنگی ، لوبیا قرمز و عدس هم منابع خوبی برای این ویتامین به شمار می رود .

 

نکته اخر : 

دانه ها، غلات، مغزها، جوانه ها، غده ها و برگ ها تنها شامل ویتامین ب ۱۷  نميشن بلكه اونا سرشار از موادمعدنی ، امگا ۳ و آنتی اکسیدان ها می باشند .

و در نهایت اینکه  کمبود این ویتامین در بدن باعث افزایش احتمال پیشرفت سرطان خواهد شد.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید