۱۰ عادت آدم های موفق در تعطیلات آخر هفته

0
109
10 عادت آدم های موفق در تعطیلات آخر هفته

۱۰ عادت آدم های موفق در تعطیلات آخر هفته

۱۰ عادت آدم های موفق در تعطیلات آخر هفته: دکتر «کریستین کارتر» که سال هاست در حوزه شادی درمانی مشغول به کار است، در این خصوص می گوید:

استفاده بهینه از اوقات فراغت روزهای پایانی هفته، نقش مهمی در شروع یک هفته کارآمد و احساس رضایت درونی از زندگی دارد اما بسیاری از افراد، اهمیت روزهای آخر هفته را نادیده می گیرند و برنامه خاصی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود ندارند.

این ۱۰ عادت از زندگی افراد موفق گردآوری شده است.

۱- از قبل برنامه ریزی می کنند

وقتی افراد موفق صبح روزهای تعطیل از خواب بیدار می شوند، از قبل برای روزشان برنامه ریزی کرده اند. این طور نیست که بعد از خوردن صبحانه و کمی کش و قوس، تازه به این فکر باشند که آخر هفته چه کار کنند.

افراد موفق از قبل می دانند که قرار است روزشان چطور بگذرد. پس شما هم این نکته را به خاطر بسپارید البته برنامه ریزی بدان معنی نیست که فقط تصمیم بگیرید تلویزیون تماشا کنید یا در صفحه های اینترنت چرخ بزنید!

۲- زودتر از خواب بیدار می شوند

آدم های موفق، سحرخیز هستند. ممکن است دلتان بخواهد صبح روزهای تعطیل بیش از معمول بخوابید اما این روز فوق العاده را در رختخواب نگذرانید.

توصیه می شود کمی سحرخیزی را چاشنی روز تعطیل تان کنید و با زودتر بیدار شدن، زمان بیشتری برای تفریح و دور هم بودن داشته باشید.

۳- از فناوری دور می شوند

افراد موفق و خوشحال خودشان را به اینترنت و دنیای مجازی معتاد نمی کنند و در هر شرایطی، تعادل را در زندگی در نظر می گیرند.
اگر شغل تان طوری است که بخش زیادی از روز را با رایانه و اینترنت کار می کنید، در روز تعطیل دنیای مجازی را فراموش کنید. می توانید از دیگر اعضای خانواده هم بخواهید روز تعطیل با کنار گذاشتن  تماس های کاری ، برای تفریح و صحبت دسته جمعی وقت بگذارند.
بررسی ایمیل ها، تلگرام یا دیگر سایت ها را کنار بگذارید و در دنیای واقعی به دنبال دورهمی باشید تا از زندگی تان بیشتر لذت ببرید.

۴- مطالعه می کنند

بیشتر افراد موفق از مطالعه غافل نمی شوند و آخر هفته ها برنامه ای برای خواندن کتاب و مجلات دارند.
وقتی مطالعه می کنید ذهن شما فعال می ماند و در طول هفته ایده های خلاقانه بیشتری به ذهن تان می رسد. پس در تعطیلات آخر هفته از این اصل غافل نشوید تا زندگی خوب و موفق تری داشته باشید.

۵- مهارت های تازه ای یاد می گیرند

افراد موفق همیشه به دنبال این هستند که در زمینه های مختلف رشد و پیشرفت کنند. بهتر است در روزهای تعطیل کمی برای خودتان وقت بگذارید؛ به فکر یادگیری کارهای تازه ای باشید که از انجام آن ها لذت می برید.
اگر به فعالیت های هنری مانند نقاشی، صنایع دستی، موسیقی و … علاقه مندید، زمانی را به انجام کارهای مورد علاقه تان اختصاص دهید.
گل کاری و پرورش گیاهان هم کار لذت بخشی است که برای پر کردن اوقات فراغت صبح روزهای تعطیل مناسب به نظر می رسد.

۶-برای عصر روز تعطیل برنامه دارند

افراد موفق سعی می کنند از غم و غصه ها دور بمانند چون حالت هایی از غمگینی انرژی شان را کاهش می دهد.
در عصر روزهای تعطیل خیلی از افراد با غم و حالت هایی از افسردگی روبه رو می شوند که شاید انرژی شان را برای شروع یک هفته خوب و شادی بخش کاهش دهد.
به همین دلیل، لازم است برای پیشگیری از این غم و ناراحتی، سرگرمی هایی برای خودتان در نظر بگیرید. می توانید یک مهمانی شام کوچک ترتیب دهید و همراه با دوستان یا افراد خانواده کمی گپ بزنید.
به هر حال، اگر می بینید که غروب روز تعطیل برایتان دلگیر و غم انگیز است، از قبل به فکر برنامه ریزی باشید.

۷-ورزش می کنند

افراد موفق دنیا در طول هفته ورزش می کنند و در تعطیلات آخر هفته به دنبال این هستند که ضمن تفریح و گردش، فعالیت بدنی خوبی داشته باشند.
بنابراین اگر شما در طول هفته فرصت ندارید چهار تا پنج بار ورزش کنید، تعطیلات آخر هفته را غنیمت بشمارید چون فرصت مناسبی است که با تمرین های بدنی و ذهنی، مغز و بدنتان را سالم نگه دارید.
دوچرخه سواری، شنا، کوهنوردی یا حتی پیاده روی ساده، ورزش های مفیدی هستند که انرژی خوبی را به شما تزریق می کنند. اگر این ورزش ها را در کنار خانواده یا دوستان انجام دهید، آخر هفته تان مفرح تر می شود.

۸- در فعالیت های داوطلبانه شرکت می کنند

افراد موفق برای شرکت در کارهای خیرخواهانه زمانی را در نظر می گیرند. خیلی از افراد مشهور و موفق در بنیادهای خیریه حاضر می شوند و بخشی از وقت شان را برای کمک به دیگران اختصاص می دهند.
اگر می خواهید از خودتان راضی تر باشید و احساسات مثبت داشته باشید، روز تعطیل فرصت خوبی است تا به انجمن های خیریه سری بزنید.
بعضی از این انجمن ها از بیماران، سالمندان یا کودکان کار حمایت می کنند و گروهی دیگر، مدافع محیط زیست هستند. وقتی در چند انجمن خیریه عضو باشید با افراد تازه ای دوست می شوید که با شما علایق مشترکی دارند.

۹- برای خانواده شان وقت می گذارند

افراد موفق به کارشان اهمیت می دهند اما تفریح با خانواده را فراموش نمی کنند. اگر شما هم در طول هفته، زیاد کار می کنید آخر هفته ها فرصت مناسبی است تا بـــرای خانواده تان وقت بگذارید.
خانواده های خوشحال و خــــــوشـــبخت بـــرای شادی خودشان  در آخـــــر هفته هــابــــرنامــــه دارنــــــد.
رفـــتن به رســـــتوران، پیــــک نیک خانوادگی یا حتی شرکت در یک فعالیت مذهبی در کنار دیگر افراد خانواده، حس خوبی را در شما ایجاد می کند و گاهی خاطرات فراموش نشدنی بر جای می گذارد. تداوم این برنامه ها در خوشحالی خانوادگی و موفقیت بیشتر شما تاثیر دارد.

۱۰- به دامن طبیعت می روند

یکی از بهترین راه ها برای کاهش استرس و بازیابی انرژی از دست رفته، سفر به طبیعت است. افراد موفق از هر فرصتی برای خارج شدن از شهر و ورود به طبیعت استفاده می کنند.
برنامه های طبیعت گردی یک روزه برای تخلیه فشارهای روحی بسیار موثر است. پس خودتان را به محیط شهری محدود نکنید و آخر هفته ها برای گشت و گذار در طبیعت هم برنامه داشته باشید.

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید