آناناس میوه مناسب عیادت

0
141
آناناس میوه مناسب عیادت

آناناس میوه مناسب عیادت

آناناس میوه مناسب عیادت :

برای عیادت از بیمار به جای بردن شیرینی و شکلات به بیمارستان ، خوراکی‌های سالم مانند آناناس به همراه داشته باشید تا به بهبود هرچه سریع‌تر بیمار کمک کنید .

به گزارش جهان نیوز ، آناناس یکی از پرخاصیت‌ترین میوه‌ها برای حفظ سلامت بدن و جلوگیری ازابتلا به بسیاری ازبیماری‌هاست . از این میوه با ارزش می‌توان مانند یک مکمل درمانی برای تسریع در روند بهبود بیماری‌ها و جراحت ها استفاده کرد .

 

مزارع آناناس

آناناس از دسته میوه‌های گرمسیری و مخصوص مناطق استوایی است و نوعی آنزیم طبیعی به نام بروملین دارد ؛ در بسیاری از کشورها ، از گذشته های دور استفاده از آناناس برای درمان بیماری‌های گوارشی و برطرف کردن التهاب متداول بوده است .

اهالی کشور‌هایی که آناناس میوه بومی آن جا بوده ، برای درمان زخم‌ها و آسیب‌های پوستی از آب آناناس استفاده می‌کردند . همچنین از آب آناناس برای درمان زخم معده و درمان سوء هاضمه نیز استفاده می‌شده است .

خواص آناناس : 

آب آناناس

تحقیقات علمی جدید در جهان نشان می دهد که آنزیم بروملین موجود در آناناس در کاهش تورم ، کبودی ، التهاب و درد پس از اعمال جراحی موثر است . اثر ضد التهابی آناناس برای از بین بردن جراحت ها و درد‌های عضلانی بسیار مفید است و می‌تواند دوره نقاهت پس از جراحی را کاهش دهد . آناناس غنی از انواع ویتامین‌ها به ویژه ویتامین C است و در بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی از آن استفاده می‌شود .

مصرف آناناس سبب بالارفتن ضربان قلب می شود ؛ به همین دلیل پیش از مصرف باید درباره آثار احتمالی آن بر بدن تحقیقات کافی انجام داد . از آناناس همچنین برای از بین بردن بافت مرده یا جوش خوردن زخم‌های باز می‌توان استفاده کرد . دانشمندان در حال انجام تحقیقات برای کشف موارد جدیدتری از خواص این میوه لذیذ هستند . آناناس را می‌توان به صورت خام ، آب میوه ، کمپوت و حتی سرخ و کباب شده مصرف کرد ؛ اضافه کردن شکر از ارزش تغذیه‌ای آن می‌کاهد .

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید