امکان پرداخت موبایلی پول خرد تا آخر شهریور ماه فراهم می شود

0
56
امکان پرداخت موبایلی پول خرد

امکان پرداخت موبایلی پول خرد تا آخر شهریور ماه فراهم می شود

امکان پرداخت موبایلی پول خرد تا آخر شهریور ماه فراهم می شود :

خدمات بانکداری الکترونیک کشور در سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و امروزه بسیاری از اموری که در گذشته نیازمند مراجعه حضوری به بانک ها بوده اند ، به راحتی از طریق سیستم بانکداری الکترونیک انجام شده و حتی خدمات نوین و کاربردی دیگری نیز از این طریق در اختیار مردم قرار گرفته اند .

در همین راستا نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات ، با اشاره به پروژه سرویس جدیدی تحت عنوان «پرداخت پول خرد موبایل » ، از هماهنگی با بانک مرکزی و صدور دستور این بانک به تمامی بانک ها خبر داد . وی همچنین در ادامه گفت بیش از نیمی از پرداخت های خرد، مبالغ زیر ۱۰ هزار تومان هستند و اظهار کرد :

برای تراکنش روی تلفن همراه با بانک مرکزی به توافق رسیده ایم تا برای رفاه حال مردم ، امکان نقل و انتقال پول خرد برای خریدهای زیر ۱۰ هزار تومان نیز از طریق شبکه بانکی روی موبایل فراهم شود .

بر این اساس شرایطی در حال فراهم شدن است که کاربران بتوانند این پرداخت ها را نیز از طریق گوشی‌های موبایل خود و بدون اتصال لحظه ای به سیستم بانکی کشور انجام دهند . بدین ترتیب قرار است یک حساب بانکی از سوی هر کاربر احراز شود تا پس از پرداخت های خرد انجام شده از سوی کاربر ، یک گزارش کلی به سیستم بانکی ارائه شده و این مبلغ تجمیع شده از حساب کاربر کسر گردد .

این سرویس در راستای اجرای موبایل بانکینگ در کشور و تسهیل خرید و فروش اینترنتی و پرداخت پول خرد از طریق موبایل صورت می گیرد ، و قرار است حداکثر تا دو ماه آینده و تا اواخر شهریور ماه این پروژه برای مردم اجرایی شود .

با توجه به سخنان آقای جهانگرد ، سرویس جدید در لحظه مبادله وجه، نیازی به « اتصال لحظه ای به سیستم بانکی کشور بان» و در نتیجه اینترنت نداشته ، و مجموع پرداخت های خرد کاربر بعداً به سیستم بانکی ارائه شده و مبلغ آن از حساب کسر می شود .

اما به دلیل عدم ارائه جزئیات ، این سؤالات به ذهن می رسد که خدمات مذکور با کدام فناوری در اختیار مردم قرار می گیرند ؟ آیا سقفی برای پرداخت های خرد وجود دارد ؟ آیا حساب بانکی جدید و اختصاصی سقف پرداخت های خرد را مشخص می کند ؟ آیا شاهد استفاده از تکنولوژی NFC تلفن های هوشمند خواهیم بود ؟ تکلیف افرادی که موبایل مجهز به NFC ندارند چه خواهد شد ؟

به هر حال باید برای دریافت پاسخ این سؤالات ، تا انتشار اظهار نظرهای رسمی بعدی مسئولین و ارائه توضیحات بیشتر صبر کنیم .

منبع : خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید