خانه / اخبار / بازی نهنگ آبی | تشویق به خودکشی کاربران
بازی نهنگ آبی | تشویق به خودکشی کاربران

بازی نهنگ آبی | تشویق به خودکشی کاربران

بازی نهنگ آبی | تشویق به خودکشی کاربران

بازی نهنگ آبی | تشویق به خودکشی کاربران :  هشدار به پدر و مادرها درباره یک بازی آنلاین!

روز گذشته اخباری درباره یک بازی آنلاین که زمینه خودکشی کاربران را فراهم می کند ، در فضای مجازی پخش شد . هر چند بررسی تاثیر واقعی این بازی نیاز به راستی آزمایی های فراوانی دارد اما با فرض این که این ادعاها صحت داشته باشد بررسی موضوع و ویژگی های بازی خالی از لطف نیست تا بتوان پیشگیری های لازم را در این باره انجام داد .

« چالش نهنگ آبی » عنوان یک بازی آنلاین برای پلتفرم گوشی و تبلت است که از سال ۲۰۱۳ در روسیه شکل گرفت و در شبکه اجتماعی خاصِ روس‌ها ، یعنی « وی‌کی » منتشر شد .  یک بازی عجیب و دلهره‌آور که این روزها کاربرانی از نقاط مختلف دنیا دارد و شایعاتی به گوش می‌رسد که به تازگی وارد کشور ما هم شده است .

گفته می‌شود این بازی توسط یک روان شناس روس، با هدف حذف شدنِ آدم‌های به‌دردنخور و بی‌انگیزه جامعه ، طراحی و تولید شده و انتخاب نام « نهنگ آبی » اشاره به خودکشی دسته‌جمعی نهنگ‌ها به دلایل نامعلوم دارد .

معرفی بازی نهنگ آبی

یک بازی که ظاهرا در طولِ روند خود ، کاربر را تشویق به خودکشی و مُردن می‌کند ! در ابتدای بازی ، با هدف ایجاد هیجان و تحریک کنجکاوی ، چندین بار از کاربر سوال می‌شود « مطمئنی که می‌خواهی وارد این بازی شوی و به این بازی ادامه دهی ؟ » و در ادامه تاکید می شود :  « اگر شروع کردی ، باید تا آخر بازی بروی » !

وقتی کاربر ، شروع به بازی کرد ، در مرحله‌ای از او خواسته می‌شود موقعیت‌یاب گوشی را روشن کند و برای آن دسته از کسانی که از این امکانِ گوشی آگاهی ندارند ، گرفتنِ پیام‌هایی مثل « می دانم کجا هستی » و نام بردن از مکان‌هایی که فرد در آن جا حضور داشته ، ایجاد رعب و وحشت می‎کند .

در ادامه ، بازی مراحلِ عجیبی دارد که طی آن از کاربر انجام کارهای خطرناکی مثل چالشِ کشیدن یک نهنگ آبی روی دست، خود زنی ، حک شکل و شماره با چاقو بر ساعد ، تماشای فیلم‌های وحشت آور ، حاضر شدن در سازه ها و بلندی‌های خطرناک برای گرفتن عکس سلفی و بیدار شدن در ساعات نامعمول خواسته و تاکید می شود باید از انجام این کارها ، عکس گرفته و ارسال شود تا اجازه ورود به مرحله بعد صادر شود !

آمار خودکشی کاربران این بازی :

در نهایت و پس از ۵۰ روز عجیب و پشت سر گذاشتن مراحل عجیب‌تر ، درست لحظه ای که کاربر به لحاظ ذهنی آشفته و خسته و مایوس است ، بازی از او می‌خواهد که خودکشی کند !  گفته می‌شود اولین خودکشی ناشی از بازی نهنگ‌آبی در سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاده‌ و تاکنون بیش از ۱۳۰ فقره اقدام به خودکشی در ارتباط با بازی نهنگ آبی در دنیا ثبت شده است .

این بازی برای کسانی که در زندگی هدف و آرزویی ندارند و برای کودکان و نوجوانانی که ممکن است از سر کنجکاوی و برای تجربه هیجان ، تن به هر خطری بدهند ، بسیار خطرناک است . هرچند حرف و حدیث‌هایی که درباره این بازی آنلاین وجود دارد و این که به تازگی در کشورمان هم امکان نصبش فراهم شده ، در حد گمانه‌زنی است اما مهم است پدر و مادرها ، در مقابل دنیای بی‌رحم رسانه ، هوای کودکان و نوجوانانمان را داشته باشند .

جزئیات

امتیاز مرغ حق - ۵٫۲

۵٫۲

امتیاز مرغ حق

User Rating: ۴٫۳۸ ( ۴ votes)

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

تست موفقیت آمیز موتورهای بزرگترین هواپیمای جهان

تست موفقیت آمیز موتورهای بزرگترین هواپیمای جهان

Stratolaunch بزرگ ترین هواپیمای حال حاضر جهان است و طی تست اخیر کمپانی در تاسیسات Mojave Air and Space Port کالیفرنیا، هر شش موتور این هواپیما عملکردی کاملاً مطابق با انتظارات داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *