بهترین و بد‌ترین نوع آدامس

بهترین نوع آدامس‌، انواع رژیمی و بدون قند آن است که برای هر گروه سنی یا هر فرد بیمار یا سالمی مناسب است. هر عدد از این آدامس‌ها حاوی دو کالری و انواع غیر رژیمی آن حاوی ۱۰ کالری انرژی است.

0
114
بهترین و بد‌ترین نوع آدامس

بهترین و بد‌ترین نوع آدامس

بهترین و بد‌ترین نوع آدامس :  بهترین نوع آدامس‌، انواع رژیمی و بدون قند آن است که برای هر گروه سنی یا هر فرد بیمار یا سالمی مناسب است. هر عدد از این آدامس‌ها حاوی دو کالری و انواع غیر رژیمی آن حاوی ۱۰ کالری انرژی است.

مهم‌ترین فایده آدامس‌های رژیمی این است که شیرین کننده آن از طریق باکتری‌های دهانی تجزیه و تخمیر نمی شود و باعث پوسیدگی و برداشت کلسیم و فسفات از دندان نمی‌شود و به حفظ تمیزی و سلامت دهان کمک می‌کند. در میان آدامس‌های رژیمی انواعی که حاوی «زایلیتول» است، توصیه می‌شود.

بد‌ترین آدامس‌ها انواعی است که به دلیل قوام سفت حین فشرده شدن میان دندان‌ها و هنگام تولید حباب، فشار مضاعفی به فک وارد می کند و باعث آزردگی و درد مفصل فک و لق شدگی مواد پرکرده دندان می‌شود؛ ضمن این که با تحریک ترشح بیش از حد غدد بزاق به طور کاذب سبب کاهش حس تشنگی می‌شود. همچنین از مصرف آدامس‌های رنگی و انواعی که اسانس قوی دارد و همچنین انواع آدامس‌های خارجی که فاقد برچسب تایید وزارت بهداشت و بدون تاریخ مصرف است، بپرهیزید.

 اطلاعاتتان را درباره آدامس بالا ببرید  

درباره آدامس‌های نیکوتین و کافئین‎دار به یاد داشته باشید این آدامس‌ها مخصوص افراد سیگاری در حال ترک است و مصرف آن برای کودکان، افراد غیرسیگاری و زنان باردار و شیرده منع شده است. آدامس‌های نیکوتین دار را تحت نظر پزشک مصرف کنید.

آدامس نیکوتین دار

آدامس‌های با خاصیت سفید کنندگی اگرچه جرم و لک دندان را برطرف می‌کند، اما مصرف مستمر و زیاد از حد آن موجب می‌شود، مواد سفید کننده آن باعث ساییدگی شدید مینای دندان شود و به گسترش پوسیدگی دندان‌ها بینجامد.

ادامس سفید کننده

آدامس نعناع و دارچین به علت خاصیت قوی ضدباکتریایی، باکتری‌های مولد گازهای بد بوی دهان را نابود می‌کند، اما این را هم بدانید آدامس دارچین به دلیل طعم تند و تیزی که دارد، می‌تواند مخاط دهان را دچار سوختگی، قرمزی و آفت کند.

آدامس نعناع و دارچین

افرادی هم که از آدامس‌های نعناعی برای رفع نفخ و باد شکم استفاده می‌کنند، بدانند اسانس‌ها بیشتر به عنوان طعم دهنده به محصولات اضافه می‌شود و معمولا در کارخانه ها خواص و اثربخشی اسانس نعناع در ترکیب با آدامس مدنظر قرار گرفته نمی‌شود.

منبع: زندگی سلام

برای دیدن سایر مطالب سایت مرغ حق کلیک کنید

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید