بهترین و جالب ترین عکس های علمی سال ۲۰۱۷

0
168
بهترین و جالب ترین عکس های علمی سال 2017

بهترین و جالب ترین عکس های علمی سال ۲۰۱۷

بهترین و جالب ترین عکس های علمی سال ۲۰۱۷ : تو دنیایی که ما زندگی میکنیم به هر طرف که نگاه کنیم با پدیده های جالب و شگفت انگیز زیادی روبرو میشیم که عظمت خالق این همه زیبایی رو به ما نشون میده. در این بین عکاسای خوش ذوقی هم وجود دارن که از این پدیده های جالب و گاهأ نادر عکس های زیبایی تهیه میکنند تا سایر افراد هم از دیدن اونا لذت ببرن.

در این مطلب ما تعدادی از عکس های گرفته شده توسط عکاسای با سلیقه از مکان ها و اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۷ افتاده جمع آوری کردیم و قصد داریم شما هم از دیدن این عکس ها لذت ببرید .

 

۱-تصویری زیبا از سیاره مشتری که توسط فضاپیمای جونو به زمین فرستاده شده است.

سیاره مشتری

۲-  این تصویر توسط رصدخانه‌ی سفینه فضایی خورشیدی دینامیک NASA در فرابنفش شدید گرفته شده‌است حرکت ماه از روبروی خورشید را به تصویر کشیده است که باعث خورشید گرفتگی در آگوست ۲۰۱۷ شده بود.

 

خورشید گرفتگی

۳- این تصویر کرم کدو Taenia solium است مربوط به خوک می‌باشد که سر یک کرم نواری رو با دندون و سایر جزئیات نمایش داده است.

کرم کدو خوک

 

۴- فوران کردن کوه آتفشان آکونگ در اندونزی که در ماه نوامبر اتفاق افتاد توجه خیلی ها رو به خودش جلب کرد. طبق بررسی های انجام شده خاکستر فوران شده تا فاصله ۴ کیلومتری به اطراف و تا ۶ کیلومتر به طرف آسمان پراکنده شده است.

فوران کردن کوه آتفشان آکونگ اندونزی

۵- در این تصویر رنگ های مخفی گل شقایق نعمان توسط یک عکاس آمریکایی گرفته شده است این تصویر با استفاده از اشعه ماوراء بنفش تهیه شده است.

شقایق نعمانی

۶- از بین نژادهای مختلف اختاپوس، این گونه اختاپوس عادت داره که کول سواری کنه ! این عکس در آب های آزاد هاوایی توسط عکاسان آبی گرفته شده است و جز عکس های فینالیست مسابقات عکاسی بوده است.

اختاپوس

۷- فسیل Saccorhytus coronarius یکی از فسیل های تازه کشف شده ای است که قدمت اون ۵۲۹ میلیون سال برآورد شده است . دانشمندان هنوز نتوانسته اند گونه این جانور را پیدا کنند اما طبق گزارشات  ممکن است مربوط به گروهی از حیوانات مهره دار قدیمی از گونه deuterostomes باشد

فسیل ناشناخته

۸- این تصویر کار عکاسی به نام تیم فلچ بوده که تصویری از گونه های در حال انقراض را نشان میدهد این تصاویر در کتاب تازه چاپ شده این عکاس قرار گرفته است.

اسب آبی

۹-  این عکس که به گودال نارنجی معروف است به علت باران های شدید و زهکشی شده در یکی از جزایر مکزیک در زیر آب ساحل به وجود آمده است.

گودال نارنجی

۱۰-  آبشار رواکانا در شمال کشور نامیبیا قرار دارد که این تصویر در رقابت عکاسی بین المللی منظره برنه مسابقه شد

آبشار راواکانا

۱۱- این عکس دربرگیرنده مفهوم تلاش برای ادامه زندگی پنگوئن ها در مقابل نهنگ های که منتظر شکار این حیوانات هستند را به نمایش میگذارد. که یکی از بهترین عکس های علمی سال ۲۰۱۷ محسوب میشود.

پنگوئن

۱۲- خرابی‌های طوفان ایرما (Irma) که قبل از رسیدن به فلوریدای آمریکا در اوایل سپتامبر، خسارت‌های زیادی را به جزایر کارائیب وارد کرد.

طوفان ایرما

۱۳- در ۸ سپتامبر شگفتی شفق قطبی بوریالیس (Borealis) که دهکده پالاس در فنلاند را نورانی کرده است.

شفق قطبی

۱۴-  تلسسکوپ فضایی هابل در ماه نوامبر این عکس را که ادغام دو کهکشان کیهانی باهم به وجود آورده اند را ثبت کرده است. این پدیده زیبا در صورت فلکی سرطان قرار گرفته است.

 

ادغام دو کهکشان کیهانی

منبع :  سایت گجت نیوز

برای دیدن  سایر مطالب سایت مرغ حق کلیک کنید.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید