ترسناک ترین مناطق جهان | بخش اول

0
275
ترسناک ترین مناطق جهان | بخش اول

ترسناک ترین مناطق جهان | بخش اول

ترسناک ترین مناطق جهان | بخش اول

چشماتون رو ببندید و ترسناک ترین جای ممکن رو تو ذهنتون تصور کنید !  تصویر ترسناک ساخته شده تو ذهنتون چطور جاییه؟ جایی که خیلی تاریک و وهم انگیزه یا یک سکوت مطلق اونجا حکمفرماست ؟  تو جهانی که ما زندگی می کنیم جاهای دیدنی و دلنواز خیلی وجود داره اما بعضی جاها به دست خود ادم ها به جاهایی ترسناک  و بدون سکنه تبدیل شده و کلی قصه های متفاوت در مورد اونا وجود داره .

پس اگه شما هم از اون دسته اشخاصی هستید که سر نترس دارید و مکان های خاص باعث هیجانتون میشه و  دوست دارید با تعدادی از این مکان های ترسناک آشنا بشید و داستاناشونو بشنوید با ما همراه باشید .

نگران نباشید واسه همه نوع سلیقه ای جاهای ترسناک پیدا میشه از قبرستون متروکه بگیر تا…

پراگ ، گورستان قدیمی یهودی ها

کلا قبرستون ها به خودی خود ترسناک هستند این گورستان بصورت ردیف های درهم و برهم کنار هم چیده شدن ، صرفنظر از بهم ریختگی قبرها ، سنگ های قبر بین درختان سربه فلک کشیدهای قرار دارن که با تاریک شدن هوا ترسناک ترم میشه . این گورستان سومین گورستان یهودیان اروپا به شما میره و داستانش برمیگرده به سال ۱۴۷۸ که بدون دلیل خاصی مردم هی میمردن در نهاین انقد تعداد مرده ها زیاد شد که مجبور شدن جسد ها رو روی هم دفن کنند بعضی از این سنگ قبرها تا ۱۲ جسد هم روی هم چیده شده ، طوریکه روی سطح زمین ۱۲ هزار سنگ قبر دیده میشه اما در زیر خاک حدود صد هزار نفر دفن شده اند که می تونیم بگیم یک شهر کوچیک از مرده هاست . فکر کردن بهشم باعث مور مور شدن آدم میشه !

تابوت‌های آویخته، فیلیپین

قبیله ای محلی به نام  ” ساگادا ” که به اسم ” ایگوروت ” هم شناخته میشن معتقد هستند که اگر اجساد مردگان خودشون رو به صخره وصل کنند مردگان آنها با نیاکان و ارواح درگذشتگانشون ارتباط نزدیک تری خواهند داشت علاوه بر این اونا باور دارند که وقتی کسی میمیره به همون صورتی که به دنیا میاد از بین میره به همین دلیل طول تابوت هاشون از یک متر بیشتر نیست چون میگن مرده هاشون به جای بیشتری نیاز ندارند و برای اینکه داخل تابوت جا بشن اونا رو بصورت خمیده و حالت جنینی در تابوت میذارن ! خلاصه هر کی یه عقیده داره دیگه !

تابوت‌های آویخته، فیلیپین

جزیره عروسک ها ، مکزیک

” دُن جولین سانتانا”  ، پس از پیدا کردن جسد یک دختر بچه‌ی کوچک در آب‌های اطراف جزیره‌ی شخصی‌اش در جنوب مکزیکو سیتی ، خالق یکی از ترسناک‌ترین نقاط کره‌ی زمین شد . دخترک به دلیل غرق شدن در آب جان سپرده بود و جسدش شناور روی آب پیدا شد .

چندی بعد دُن جولین به طور اتفاقی عروسکی را شناور روی آب پیدا کرد که به نظر می‌رسید شاید متعلق به دخترک مرحوم باشد . دُن سانتانا هم عروسک را برداشته و آن را به شاخه‌ی یکی از درختان اطراف آویزان کرد . این اولین قدم برای شکل‌گیری داستان‌هایی مملو از ترس پیرامون این جزیره شد .

طی سالیان بعد دن جولین هم با آویختن هزاران عروسک از تنه‌ی درختان این جزیره ، حترام خود را به روح این کودک نشان داد . وظیفه‌ای عجیب که آقای سانتانا آن را تا زمان مرگش یعنی نزدیک به ۵۰ سال ادامه داد . جالب است بدانید او نیز در آب‌های ساحلی همین جزیره غرق شد . جزیره‌ای که اکنون ” Isla de las Munecas ” نامیده می‌شود که به معنای ” جزیره‌ی عروسک‌ها ” است .

اکنون این مکان به یکی از جاذبه‌های گردشگری مورد علاقه بازدیدکنندگان بدل شده و آنها همچنان به آویختن این عروسک‌ها ادامه می‌دهند . هر چند در این میان داستان‌های ترسناکی نیز به گوش می‌رسد . بازدیدکنندگانی ادعا کردند صدای نجوای عروسک‌ها را شنیده‌اند . برخی نیز تأکید دارند زمانی که سوار بر قایق دور جزیره‌ گردش می‌کردند ، عروسک‌ها را دیدند که از درختان پایین می‌آمدند ! داستان‌هایی که رنگ و بویی از اغراق دارند ، ولی در نهایت نمی‌توان منکر تأثیر وهم‌آور و ترسناکی شد که این جزیره بر گردشگران می‌گذارد .

جزیره عروسک ها ، مکزیک

بیمارستان ارتشی کمبریج ، بریتانیا

بیمارستان‌ها به مناسبت فضا و جوی که بر آنها حاکم است ، اغلب از محیط‌هایی خاص و چه بسی ترسناک برخوردارند و شاید به دلیل حضور ارواح بیماران جان سپرده ، هاله‌ای مرموز نیز به دورشان کشیده شده است .

اما بیمارستان ترسناک ما در ” نیوهمپشایر ” واقع شده و از سال ۱۸۷۸ تا ۱۹۹۶ ، به‌عنوان بیمارستان ارتش پذیرای مجروحان جنگی و سربازان آسیب دیده بوده است . ساختمان این بیمارستان در اصل به‌عنوان یک اقامتگاه کوچک خصوصی ساخته شده بود ، ولی به اقتضای زمان و موقعیت به بیمارستان تغییر کاربری داد ، هر چند این بیمارستان در آن زمان به خوبی تجهیز شده بود ، ولی به دنبال افزایش قابل توجه هزینه‌های نگهداری این ساختمان قدیمی از سویی و پیدا شدن ” آزبست” (Asbestos) یا همان پنبه‌ی نسوز در دیوارهای آن از سوی دیگر ، مسئولان ناگزیر درهایش را بستند .

تیمارستان متروکه در شهر پارما ( Parma ) ، ایتالیا

در بسیاری از آثار ژانر وحشت ، محیط یک بیمارستان یا تیمارستان به‌عنوان بهترین لوکیشن برای ساخت فیلم انتخاب شده است . شاید این مسئله چندان هم بی‌پایه و اساس نباشد ، به ویژه تیمارستان‌ها که محل اتفاقاتی است که شاید از چشم بسیاری به دور مانده باشد . رنج و دردی که پشت دیوارهای آن مخفی شده و شاید آن قدرها در معرض دید عموم قرار نگرفته باشد ، دست کم دوره‌ای اوضاع بر این منوال بود .

اما آثار هنرمندی به نام ” هربرت باگلیون ” (Herbert Baglione) که بر در و دیوار این تیمارستان متروکه در شهر پارما نقش بسته ، در همراهی با محیط وهم‌آور و تیره و تار آن ، ترس به جان بازدیدکننده انداخته و او را دستخوش اضطرابی شدید می‌کند . نقاشی‌هایی که گویی تمثالی از ارواحی شکنجه دیده‌ هستند . ارواحی که چه بسی هم اکنون نیز در میان این زندان متروکه و همیشگی خود قدم زده و با یکدیگر نجوا می‌کنند .

 

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید