ترسناک ترین پل های جهان

0
119
ترسناک ترین پل های جهان

ترسناک ترین پل های جهان

ترسناک ترین پل های جهان :

پلی از جنس شیشه 

پلی از جنس شیشه 
در بالای دره بزرگ « ژانگ ژیاجی » چین در ارتفاع سیصد متری از سطح زمین ، پلی شیشه‏ ای وجود دارد. تصور کنید درحال قدم زدن در ارتفاع سیصد متری از سطح زمین هستید؛ به روبه‎رو نگاه می‎کنید ، درخت‎ها را صدها متر دورتر به‎اندازه گلدان‎های کوچک می‎بینید؛ به پایین نگاه می‎کنید، دره‎ای عمیق می بینید .

پل نامیرایان

پل نامیرایان
پل « نامیرایان » یکی از بلندترین و خطرناک‎ترین پل‎های جهان است و در کوه‌های زرد « هوانگ‌شان » در کشور چین قرار دارد . جنس این پل که روی صدها متر ارتفاع بنا شده، تنها چند الوار چوب است که به کوه وصل شده‎است . راه رفتن روی این چوب‎ها، آن هم در این ارتفاع واقعا دل شیر می‎خواهد!

پل آسمان

پل آسمان
« آسمان »  از معروف‎ترین پل‎های کابلی جهان است که با ۱۲۵ متر طول ۷۰۰ متر ارتفاع در جزیره « لنکاوی » مالزی واقع شده‎است . حالت منحنی پل، این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا هنگام قدم زدن برفراز آسمان ، به تماشای مناظر طبیعی و جنگل و حیات وحش بپردازید.

پل تنگه رویال

ارتفاع این غول کابلی چیزی حدود ۲۹۰ متر بالای رودخانه « آرکانزاس » است. این پل یکی از مقاصد هیجان‌انگیز پرش با طناب و چتر برای گردشگران و اهالی کلورادو محسوب می‌شود .

پل طنابی حسینی

پل طنابی پاکستان پل طنابی

این پل که در کشور پاکستان قرار دارد به سختی میتوان اون رو پل دانست چرا که این پل  بر روی رود طغیان‌گر « هونزا » درست شده است که هر لحظه امکان خراب شدن آن وجود دارد. اگر هوس عبور از این پل به سرتان زد ، حتماً لوازم غواصی با خود ببرید !

پل فولادی میلاو

پل فولادی میلاو پل میلاو فرانسه

« پل میلاو »  در کشور فرانسه به طول بیش از ۲ کیلومتر بر روی رودخانه  تارن ساخته شده است که می‌توان آن را  همزمان زیباترین و ترسناک‌ترین پل فرانسه نامید.

ستون‌های سر به فلک کشیده ، کابل‌های فلزی صیقل خورده،  رنگ سفید براق و از همه مهم‌تر محاصره شدن آن توسط ابرها ، همه و همه دست به دست هم دادند تا بتوان آن را یکی از زیباترین پل‌های ساخت بشر دانست .

پل ایشیما اوهاشی

پل ایشیما اوهاشی

می‌توان اسم پل « ایشیما اوهاشی »  ژاپن را به ترن هوایی نیز تغییر داد . این پل ترسناک  و البته با معماری خاص ، که شهرهای «ماتسو» و «ساکایویناتو» را به هم متصل می‌کند ، در طول یک و نیم کیلومتری خود سه موج با شیب‌های بسیار تند دارد . این انحراف‌ها برای رد شدن قایق‌های ماهی‌گیری از زیر آن به وجود آمدند.

 

پل بامبو 

پل بامبو کامبوجیه

«پل بامبو» واقع در شهر « کامپونگ‌چام» ،  کمبوجیه یکی از راه‌های اصلی ارتباطی بین جزایر نزدیک به این شهر در فصل‌های گرم سال است .

نکته عجیب این سازه چوبی آن است که هرساله این پل از ابتدا ساخته می‌شود و البته باید تحمل وزن هزاران نفر همزمان با هم را داشته باشد. این پل از تعداد زیادی چوب درخت بامبو ساخته می‌شود که زیر هر کدام از آن‌ها صفحه‌ای تشکیل شده از قوطی‌های فلزی قرار دارد.

این قوطی‌ها برای حفظ تعادل و فشار وارده بر اثر عبور ماشین‌ها در آن جا کار گذاشته‌ شده‌اند. شاید به نظر این کار بسیار ابتدایی به نظر برسد اما بر خلاف ظاهر، ایده‌ای مبتکرانه به شمار می‌رود .

 

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید