ترفندهای خلاقانه برای عکاسی با موبایل

0
198
ترفندهای خلاقانه برای عکاسی با موبایل

ترفندهای خلاقانه برای عکاسی با موبایل

ترفندهای خلاقانه برای عکاسی با موبایل : خیلی از ماها از قابلیت های و مزایایی که دوربین تلفن همراهمون داره خیلی آگاهی نداریم و نمیدونیم چطور میتونیم عکس های زیبا خلق کنیم. در ادامه شما رو با برخی از تنظیمات و استفاده از وسایل جانبی که میتونین عکس های زیباتری بگیرید آشنا می کنیم.

لنز ماکرو

لنز ماکرو

با استفاده از لنز ماکرو شما میتونید از سوژه هایی بسیار کوچک با جزئیات کامل عکس بگیرید. برای استفاده از این سبک شما میتونید یک قطره آب روی دوربین لنز موبایلتون قرار بدید و آن را به دوربین ماکرو تبدیل کنید.

لرزش‌گیر دوربین

لرزش گیر دوربین

اغلب اوقات برای ما پیش اومده که موقع گرفتن عکس سلفی دستمون لرزش داشته و باعث شده عکس تار بشه و کیفیت خوبی نداشته باشه برای جلوگیری از این اتفاق شما میتونید با استفاده از کش پول موبایل خودتون رو به یک بطری وصل کنید  تا ثابت بمونه و بعد با استفاده از سلفی تایمر عکس بگیرید.

عکس خلاقانه

عکس خلاقانه

برای این کار میتونید از عکس حیوانات استفاده کنید به این صورت که از صورت یک گربه یا سگ پرتره بگیرید و سپس موبایلی که عکس حیوان در آن است را مقابل صورتتون بگیرید و یک چهره نیمه انسانی و نیمه حیوانی داشته باشید.

فیلترهای رنگی

فیلتر رنگی

میتونید برای این کار روی لنز دوربینتون یک نوار چسب بزنید و بعد با هر رنگ ماژیکی که دوست دارید اون رو رنگ کنید و از سوژه موردنظرتون عکس بگیرید. در این تصویر ما از ماژیک های آبی و قرمز استفاده کردیم. بدون شک انجام این کار باعث کاهش کیفیت عکس میشود اما برای داشتن یک ترکیب خلاقانه و رنگی گزینه نسبتا جالبی به شمار میرود.

عکس گرفتن از بالا

عکس گرفتن از بالا

برای عکس گرفتن از بالا می‌توانید تنظیمات دوربین را انجام داده، آن را روی سلف‌تایمر بگذارید. سپس موبایل را با چسب به سقف بچسبانید و عکس بگیرید.

خلاقیت با سوزن و کارت ویزیت

خلاقیت با سوزن و کارت ویزیت

با استفاده از سوزن روی کارت ویزیت سوراخی ایجاد کنید و آن را روی لنز دوربین موبایل بذارید و بعد عکس بگیرید.

استفاده از رومیزی یا کاغذ

حذف پس زمینه

با استفاده از یک مقوای رنگی یا سفید، یا رومیزی یا پارچه ساده می‌توانید از سوژه موردنظر خود بدون پس‌زمینه‌های آزاردهنده عکس بگیرید.

ساخت لایک باکس

لایک باکس

همه آنچه نیاز دارید یک جعبه، پارچه نازک، کاغذ سفید و دو عدد لامپ است. لامپ‌ها را درون جعبه بگذارید، قسمت باز جعبه را با پارچه سفید بپوشانید. سپس لامپ‌ها را روشن کرده و عکاسی کنید. هیچ‌کس باور نخواهد کرد با چند هزار تومان یک جعبه نور کاربردی ساخته‌اید.

قانون یک سوم

قانون یک سوم عکاسی

وقتی قصد عکاسی از منظره را دارید، به‌طور ذهنی کادر خود را به سه قسمت افقی تقسیم کنید و سوژه اصلی را در یکی از یک‌سوم‌ها بگذارید.

بهره گرفتن از جاذبه خطوط مورب

استفاده از خطوط مورب در عکاسی

خطوط مورب در عکس نشان‌دهنده نوعی حرکت و نیرو هستند و  پرسپکتیو و عمق زیبایی در تصویر ایجاد می‌کنند. بنابراین، دفعه بعدی که قصد داشتید عکاسی کنید، از جاذبه این خطوط بهره بگیرید.

فوکوس کردن

فوکوس کردن تصویر

در موبایل های مختلف فوکوس خودکار با همدگر تفاوت دارد. اما شما با شناختن عملکرد فوکوس دوربین گوشی تون وقتی اون رو در حالت دستی قرار میدید عکس های زیباتری خلق می کنید. با استفاده از فوکوس دستی این شمایید که مشخص می کنید کدوم قسمت تصویر واضح تر و شفاف تر باشد.

کنترل بالانس نور سفید

کنترل بالانس نور سفید

با تغییر دادن این قابلیت میتونید با عکس هاتون کارهای جالبی انجام بدید. مثلا بالانس نور سفید رو از حالت طبیعی خارج کنید و تصاویر سرد و گرمی داشته باشید.

استفاده از فیلترهای رنگی

استفاده از فیلتر رنگی در تصاویر

فیلترهای رنگی کمک می‌کنند تا شما عکس‌های فرا واقعی بگیرید. برای این منظور فقط کافی است که چند کیسه یا تلق رنگی مقابل لنز دوربین بگیرید و سپس عکاسی کنید.

عدم استفاده از فلاش

عدم استفاده از فلش در عکاسی

در هنگام گرفتن عکس نور فلش ردی بر روی عکس ایجاد میکند. برای رفع این مشکل میتوان ایزوی دوربین و سرعت شاتر را طوری تغییر دهید که در نور کم، بدون فلاش، عکس واضحی بگیرد. ایزو و سرعت شاتر در تاریکی هر چه بالاتر باشند، نور بیشتری به لنز می‌رسد و عکس واضح تر ثبت می‌شود.

عدم استفاده از زوم دوربین

زوم دوربین

عکاسان حرفه‌ای معتقدند که بهترین زوم برای دوربین پاهای شماست؛ یعنی به جای استفاده از بزرگنمایی دوربین، به سوژه نزدیک شوید و عکس بگیرید. این کار کمک می‌کند تا کادر زیباتری بسته و عکس خلاقانه‌تری ثبت کنید.

تبدیل دوربین به پروژکتور هولوگرام

تبدیل دوربین به پروژکتور

برای این منظور به یک کاور تلقی CD، چاقوی تیز یا کاتر، نوارچسب و کمی صبر نیاز دارید. روی تلق پلاستیکی و شفاف، ۴ ذوزنقه با اندازه برابر برش دهید. در اندازه ۳٫۵×۶×۱ سانتی‌متری. سپس ذوزنقه‌ها را با نوار چسب به هم وصل کنید تا شبیه هرمی شوند که دو انتهای آن باز است.

از سر هرم، تلق را روی نمایشگر موبایل بگذارید و تصویر متحرک موردنظرتان را پخش کنید. بعد از چند ثانیه آن تصویر در فضای داخلی هرم منعکس شده و تصویر بسیار جالبی خلق می‌کند.

منبع : روزیاتو
برای دیدن سایر مطالب سایت مرغ حق کلیک کنید.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید