جلوی خمیازه کشیدن را نگیریم

0
61
جلوی خمیازه کشیدن را نگیریم

جلوی خمیازه کشیدن را نگیریم

جلوی خمیازه کشیدن را نگیریم :  معمولا خمیازه کشیدن در مکان های عمومی یک رفتار ناپسند تلقی شده به خاطر همین خیلی از افراد سعی میکنن جلوی خمیازه خودشون رو بگیرن و این در حالیه که نمیدونن این کار چقدر میتونه سلامتیشون رو به خطر بندازه !

پژوهشگران در اخرین تحقیقاتی که در این زمینه انجام دادن به این نتیجه رسیدن که زمانی که فرد جلوی خمیازه خودش رو میگیره باعث افزایش فشار در مغز میشه .

ویژگی های خمیازه کشیدن : 

۱- خمیازه کشیدن یک حالت مسری داره و این باعث میشه که موقع خمیازه کشیدن افراد دیگه هم ناخود آگاه خمیازه بکش . ( خود من که حتی با بردن  اسمشم  ناخوداگاه خمیازم میاد ) !
۲-  مورد بعدی اینه که خمیازه کشیدن باعث میشه مغز ما خنک بشه و سلامتش حفظ بشه بناربراین اگه تو یک جمع دوستانه هستید و یا کلا راحت نیستید جلو بقیه خمیازه بکشید میتونین یکم از جمع فاصله بگیرید و راحت باشید ! البته اگه به موقع بتونین اینکارو انجام بدید !!!
در حال حاضر دانشمندای دانشگاه ناتینگهام دارن ارتباط بین خمیازه و سلامت مغز رو بررسی میکنن و طی این بررسی ها متوجه شدن که اگه جلوی خمیازه گرفته بشه باعث گرفتگی گوش و آسیب دیدن غشای مغز میشه .
 تازه فقط انسان ها نیستند که خمیازه میکشن ، حیوانات هم خمیازه دارن و هر گونه ای از جانوران که بیشتر خمیازه بکشه نشون دهنده اینه که مغز بزرگتری نسبت به سایر گونه های جانوری داره .
همچنین محققان در تلاشن که بتونن با استفاده از ارتباط بین خمیازه کشیدن و سلامت مغز راهکارهایی رو برای درمان و کنترل بیماری هایی مثل  اوتیسم ، صرع ، آلزایمر و سندروم تورت پیدا کنن.
معمولا افرادی که مبتلا به بیماری هایی مثل آلزایمر هستند به نسبت دیگران کمتر عطسه و خمیازه میکشن و این مسئله باعث میشه که دمای مغزشون بیش از حد بالابره و باعث مرگ سلول های مغز و اختلال در عملکرد مغز بشه و فرد مرگ زود هنگامی رو داشته باشد .

راهکار پایین آوردن دمای مغز : 

زمانی که چندین بار خمیازه می‌کشید ، این موضوع نشان دهنده بالا رفتن دمای مغز و احساس خستگی بدن است ، در این زمان اندکی استراحت کنید ، نوشیدنی‌های ولرم ( و نه بسیار سرد) مصرف کنید ، اندکی بخوابید یا با آب سرد استحمام کنید تا دمای مغز شما به حالت عادی بازگردد .

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید