حقایقی درباره پرواز که نمی‌دانید

در این مطلب با حقایق عجیب و جالبی درباره پرواز که یا نشنیده‌اید یا کمتر شنیده‌اید آشنا خواهید شد 

0
139
حقایقی درباره پرواز که نمی‌دانید

حقایقی درباره پرواز که نمی‌دانید

حقایقی درباره پرواز که نمی‌دانید : در این مطلب با حقایق عجیب و جالبی درباره پرواز که یا نشنیده‌اید یا کمتر شنیده‌اید آشنا خواهید شد

هواپیماها دچار اختلال و مشکل می‌شوند

همه ترجیح می‌دهند این طور فکر کنند که هواپیماها هیچ وقت دچار مشکل نمی‌شوند و عموم پروازها در امنیت کامل روی می‌دهد، اما گزارش هایی از مشکلات فنی ‏نشان می‌دهد اتفاقاتی نظیر قطع برق کابین خلبان یا خرابی باتری به طور معمول رخ می‌دهند. اگر چه این ایرادات قبل از پرواز برطرف می‌شود و هیچ کسی هم از آن مطلع نمی‌شود.

فرود ممکن است از قصد پرتلاطم و پرتکان باشد‏

تقریبا تمام افراد ممکن است یک بار با فرود ناهموار مواجه شده باشند و دلیل این همه تکان را ناواردی خلبان بدانند. اما زمان‌هایی ‏است که خلبان مجبور است با شدت بیشتری فرود بیاید تا از لغزش هواپیما جلوگیری کند. به ویژه زمانی که باران می بارد، ‏هواپیما باید با سختی و شدت بیشتری به زمین بنشیند تا بتواند به روی آب ترمز کند و در برابر آن مقاومت کند.‏‏ ‏هرچند از آن جایی که تقریبا نیمی از حوادث حین فرود هواپیما رخ می‌دهد شاید حق داشته باشید نگران باشید. ‏‏

خلبان ها گاهی طی پرواز می‌خوابند

تقریبا نیمی از خلبان‌‌ها گزارش داده‌اند که ‏طی پرواز خوابشان برده است. در حالی که ممکن است با شنیدن این مطلب از همین الان نگران پرواز بعدی‌تان شده باشید باید بدانید ‏که خلبان‌ ها هم مدت زمانی را باید استراحت کنند و در این مواقع خلبان‌ کمکی را جایگزین خود می‌کنند.‏‏ ‏معمولا پروازهایی که کمتر از ۱۰ ساعت و نیم هستند توسط دو خلبان‌ هدایت می شوند، پروازهای طولانی‌تر معمولا خلبان‌‌های ‏اضافی دارد.

تقریبا بیشتر هواپیماها با رعد و برق مواجه می شوند

یک مسافر خط هوایی کره توانست از لحظه برخورد رعد و برق با بال هواپیما عکس بگیرد، هرچند این صحنه ممکن است ‏بسیار ترسناک به نظر برسد اما هواپیما هیچ صدمه‌ای در اثر این برخورد ندید. ‏تقریبا حوادث این چنینی برای هر هواپیما در سال یک بار ممکن است رخ دهد. ‏‏ ‏ ‏ ‏

در ماسک اکسیژن فقط ۱۵دقیقه هوا برای تنفس وجود دارد

جالب است بدانید شما فقط ۱۵ دقیقه می‌توانید با این ماسک از اکسیژن استفاده کنید. ‏هرچند طی این مدت خلبان‌ معمولا باید ارتفاع هواپیما را کمتر کند تا مسافرها بتوانند بدون نیاز به ماسک اکسیژن تنفس کنند. ‏‏ اما نکته مهم تر این است که شما در ارتفاع زیاد تنها ۲۰ ثانیه زمان برای غش نکردن دارید و این دلیل این است که شما باید اول ماسک خود را بگذارید .

‏‏خلبان‌ها غذای متفاوتی می‌خورند

خلبان‌‌ها معمولا غذاهایی را می‌خورند که ویژه تیم پرواز و آن ها تهیه شده است و به همین دلیل هم هیچ‌وقت مثل مسافران از غذا شکایت ندارند! ضمنا ‏برای جلوگیری از خطر مسمومیت غذایی حین پرواز، خلبان‌ و کمک خلبان‌ معمولا غذاهای متفاوتی می‌خورند تا اگر غذا مشکلی داشت فقط یک نفر را بیمار کند. ‏ ‏‏ ‏

مهاندار ها هرگز انعام نمی گیرند

باید بدانید که یک مهماندار در طول پرواز هرگز هدیه یا پولی را از مسافران دریافت نخواهد کرد. این کار هم غیر حرفه‌ای است و هم غیرقانونی. به همین دلیل ژست دست و دلبازی نگیرید و از انعام دادن خودداری کنید.

هواپیما به دو موتور نیاز ندارد

در حالی که پرواز با دو موتور ایمن‌تر و راحت‌تر است باید این را بدانید که هواپیما برای حرکت در آسمان تنها به یک موتور نیاز دارد .پس اگر ناگهان در هواپیما متوجه شدید یک موتور از کار افتاده، نگران نشوید، خلبان اگر حرفه‌ای باشد، با یک موتور هم می‌تواند شما را به مقصد برساند.

هرگز نگویید یک لیوان آب می خواهم

اگر خواستید در پرواز درخواست یک لیوان آب بکنید حتما درباره اش فکر کنید. این آب‌ها معمولا از یک ظرف ذخیره آب خارج می شود پس همیشه درخواست یک بطری آب معدنی در بسته کنید.

مهمانداران استراحت کافی ندارند

معمولا مهمانداران دچار کم خوابی هستند، به ویژه وقتی که پرواز به هر دلیلی با تأخیر انجام می شود. پس اگر حین پرواز خمیازه کشیدند یا بی‌حوصله بودند، درکشان کنید. البته مهمانداران هم باید تا حد امکان بر این خستگی‌شان غلبه کنند چون علت تاخیر، گردن مسافران نیست.

کادر پرواز فقط در ازای ساعات پرواز هواپیما دستمزد می‌گیرند

در برخی شرکت های هواپیمایی، مهمانداران فقط در ازای طول مدت پرواز حقوق می‌گیرند و در ازای ساعات معطلی در فرودگاه یا زمان انتظار برای پر و خالی شدن هواپیما، پولی دریافت نمی‌کنند. پس فقط مشکلات تاخیر دامن مسافر را نمی‌گیرد.

چرا گوش‌های مان کیپ می‌شود؟

ممکن است نگران این موضوع باشید که آیا این کیپ شدن خطری برای سلامتی و شنوایی‌تان دارد یا خیر؟ اما باید بدانید که گرفتگی و کیپ شدن گوش به دلیل تغییر فشار هوا ایجاد می‌شود و مسئله‌ای کاملا طبیعی است.

چرا هواپیما در طول پرواز تکان می خورد؟

تکان های هواپیما در طول پرواز کاملا طبیعی هستند و به دلیل بالا و پایین شدن بال‌های هواپیما برای تنظیم جریان هوا ایجاد ‌می‌شوند. در واقع، نحوه پرواز هواپیما نیز مشابه پرندگان است. با این تفاوت که هواپیما بال بال نمی‌زند! بلکه با بالا و پایین شدن بال های هواپیما فشار هوا را کنترل می‌کند و هواپیما را در مسیر و جهت درست نگه می‌دارد.

چرا طعم چای در هواپیما متفاوت است؟

این تفاوت طعم چای در هواپیما به دلیل اختلاف در دمای جوش آب است. به طور معمول و در سطح زمین، چای با آبی که در دمای ۱۰۰ درجه به جوش رسیده آماده می‌شود. اما در هواپیما به دلیل ارتفاع زیاد این دما به ۹۰ درجه کاهش پیدا می‌کند. هرچند ممکن است این کاهش دمای جوش باعث سریع تر آماده شدن چای شود، اما موجب می شود فرایند دم کشیدن چای به طور کامل انجام نشود و چای طعم مطلوبی نداشته باشد.

اگر کسی سعی کند در هواپیما را باز کند چه اتفاقی می افتد؟

درهای هواپیما اصلا قفل نمی‌شوند! در واقع، درهای هواپیما نیازی به قفل شدن ندارند، زیرا هنگامی که هواپیما در ارتفاع قرار دارد به دلیل فشار هوا باز کردن در هواپیما غیرممکن است. هرچه ارتفاع هواپیما بیشتر شود درها محکم‌تر می‌شوند. به حدی که باز کردن درها عملا غیرممکن خواهد بود.
منبع : زندگی سلام
برای دیدن سایر مطالب سایت مرغ حق کلیک کنید.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید