حمایت از حیوانات شریف ترین ویژگی انسان

0
222
محبت به حیوانات

حمایت از حیوانات شریف ترین ویژگی انسان

حمایت از حیوانات شریف ترین ویژگی انسان : مشکل فقط این نیست که چرا با آنها خوش‌رفتاری نمی‌کنیم، مشکل اصلی اینجاست که اصولاً فراموش کرده‌ایم آنها نیز همانند ما حق و حقوقی دارند. گاهی تنها لازم است حقوق اولیه‌ی حیوانات را نیز به رسمیت شناخته و اگر زندگی را بر آنها آسان‌ نمی‌گیریم، دست کم عرصه‌ی حیات را نیز بر این موجودات بی‌پناه، تنگ‌تر نکنیم.

بخشی از ساکنان این کره که زبانی برای دفاع از خود و شکایت از ظلمی که هر روزه بر آنها می‌رود، ندارند. واقعیت این است که انسان گاه در نهایت قساوت و بی‌رحمی و تنها برای ارضای  خواست‌های مشروع یا غیر مشروع خود، این موجودات بی‌پناه را در معرض بدترین شکنجه و آسیب قرار می‌دهد.

ما فراموش کردیم آنها نیز همچون ما حق حیات دارند. اولین و پیش پا افتاده‌ترین حقی که هر کدام از ما برای خود قائلیم، اما خیلی راحت و بدون هیچ گونه نگرانی، از دیگر جانوران این سیاره سلب می‌کنیم.

حیوانات شکنجه می‌شوند تا شما بخندید، آنها کشته می‌شوند تا عده‌ای لباس‌های آن چنانی به تن کنند، آنها قطع عضو می‌شوند چون گروهی  بخش خاصی از گوشت یک جانور را دوست دارند، با آنها مثل کالاهای تجاری برخورد می‌کنیم، به راحتی آنها را از محیط طبیعی‌شان بیرون آورده و درون قفس به نمایش می‌گذاریم.

گاهی تنها برای آنکه نشان دهیم چقدر شجاع هستیم، جان آنها را می‌ستانیم، غافل از اینکه این نشانه‌ی خواری و زبونی ماست. آنها صف اول آزمایشات پزشکی و تست مواد آرایشی و بهداشتی هستند.

در نهایت اگر در گوشه و کنار شهرمان موجودی خسته، بی پناه و گرسنه را ببینیم، با قساوت روی برگردانده و با هزار دلیل واهی خواستار مرگش می‌شویم. ما انسانیم اما گاه به نظر می‌رسد انسانیت را فراموش کرده‌ایم، و بدون انسانیت ما چه هستیم؟

دیدن ما اینجا قشنگ تره یا تو قفس های شما ؟

پرنده آزاد

 

ما هم لذت و خوشحالی رو دوست داریم!

اسب های شاد

کمک به حیوانات

ظلم نکردن به حیوانات

حقوق حیوانات

ما زندگی بچه هاتون رو نجات میدیم!

کمک کردن حیوانات به انسان

پالتو از پوست حیوانات

 رابطه انسان و حیوان

گرسنگی حیوانات

 

به شکار می‌روید، لحظه‌ای تأمل کنید. تصور کنید این خود شما یا فردی از عزیزان شماست که قصد جانش را کرده‌اید.

شکار حیوانات

آزار و اذیت حیوانات را متوقف کنید.

 

آزار حیوانات

الگوهای دوخت

الگوی دوخت پالتو الگوی دوخت کیف

 حیوانات دلقک و اسباب خنده‌ی ما نیستند.

دلقک کردن حیوانات

برای دیدن سایر مطالب سایت مرغ حق کلیک کنید.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید