خواص میوه آلبالو

خواص میوه آلبالو

خواص میوه آلبالو

میوه آلبالو

خواص میوه آلبالو :  میوه‌ای که می‌تواند جای داروهایی مثل  استامینوفن ، ایبوپروفن و ناپروکسن را بگیرد !

این میوه ، فعالیت آنزیم‌های دخیل در فرآیند التهاب و احساس درد را کاهش می‌دهد ؛ در نتیجه می‌توان فعالیت ضد درد این میوه را مطابق با استامینوفن ، ایبوپروفن و ناپروکسن دانست. یکی از میوه‌های خوش‌طعم که از آن محصولات متنوعی هم تهیه می‌شود ، آلبالو می‌باشد . خب حالا ما قصد داریم از خاصیت آلبالوی تازه و همینطور آلبالو خشکه صحبت کنیم .

برای سالم موندن قلبتون ، آلبالو مصرف کنید ! 

آلبالو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی چون آنتوسیانین ، کلوروژنیک اسید ، کورستین و کامپفرول می‌باشد و یکی از میوه‌هایی است که از ظرفیت آنتی‌اکسیدانی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد .

آنتوسیانین‌های موجود در آلبالو از چندین راه بدن را در برابر آسیب‌های استرس اکسیداتیو محافظت می‌کنند :

۱. آن‌ها به طور مستقیم رادیکال‌های آزاد را منهدم می‌کنند .
۲. به DNA متصل می‌شوند و آن را از تخریب اکسیداتیو حفظ می‌کنند .
۳. سیستم سم‌زدایی آنزیمی و آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی را فعال می‌کنند .
۴. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آلبالو رگ‌های خونی و سلول‌های مغزی را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‌کنند . در نتیجه مصرف آلبالو از تشکیل پلاک‌های آترواسکلروزی و بیماری‌های مرتبط با زوال عقل جلوگیری می‌کند .

به جای خواص آلبالو، آلبالو بخورید ! 

آلبالوی تازه و آلبالوی خشک ، فعالیت آنزیم سیکلواکسیژناز را محدود می‌کنند . این آنزیم‌ها مهم‌ترین ترکیبات در فرآیند التهاب و احساس درد می‌باشند . آنزیم سیکلواکسیژناز به وسیله بسیاری از داروهای مسکن نیز مهار می‌شود .

به همین علت است که آلبالو نشانه‌های موجود در بیماری‌های التهابی چون آرتریت و نقرس را کاهش می‌دهد . در طی تحقیقی که در آمریکا صورت گرفت مشخص شد که مصرف آب آلبالو دو بار در روز برای مدت ۸ روز ، دردهای بعد از مسابقات ورزشی را به نسبت افرادی که دارونما مصرف می‌کردند کاهش می‌داد .

آلبالو، علیه سرطان

فلاوونوئیدی که خواص ضدسرطانی قوی دارد ، کورستین می‌باشد . آلبالو و آلبالو خشکه منبع بسیار مناسبی از کورستین هستند . مقدار کورستین موجود در آلبالو و آلبالو خشکه بسیار بیشتر از سایر میوه‌ها می‌باشد . فنولیک اسیدی که آمیگدالین نام دارد ، به عنوان ویتامین B۱۷ شناسایی شده است .

تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد آمیگدالین ، اندازه تومورهای سرطانی را کاهش می‌دهد و از پیشرفت سرطان جلوگیری می‌کند . همچنین سایر مواد موثر موجود در آلبالو ، درد ناشی از پیشرفت سرطان را تسکین می‌دهند . به همین علت است که آلبالو یک میوه ضد سرطانی قوی در نزد دانشمندان می‌باشد .

آلبالوخشکه ، مقابله با پوکی استخوان

آلبالو خشکه

آلبالو خشکه ، منبع مناسبی از بور است . بور بر فعالیت آنزیم‌های دخیل در متابولیسم کلسیم ، منیزیم و ویتامین D ( که از عناصر اصلی دخیل در ساختمان استخوان می‌باشند ) اثرگذار است . عنصر بور در کنار کلسیم و منیزیم موجود در آلبالوخشکه ، سلامتی استخوان را تامین می‌کند .

از اثرات دیگر بور ، فعالیت شبه‌استروژنی آن می‌باشد . در حقیقت بور از بروز پوکی‌استخوان ، بالأخص بعد از یائسگی که میزان استروژن در بدن خانم‌ها کاهش می‌یابد ، پیشگیری می‌کند . همچنین آلبالوخشکه سرشار از ویتامین C و B کمپلکس است که سلامت استخوانی را تضمین می‌کنند .

خوابی خوش با آلبالو

اگر از مشکلات بی‌خوابی رنج می‌برید و شب‌ها در رختخواب برای به خواب رفتن کلنجار می‌روید . آلبالو را امتحان کنید . یک ساعت پیش از خواب یک مشت آلبالو میل نمایید . ملاتونین هورمون موثر در تنظیم ساعت فیزیولوژیک بدن است که زمان خواب و بیداری را در افراد تعیین می‌کند . آلبالو به دلیل دارا بودن ملاتونین و تریپتوفان ( که در بدن به ملاتونین تبدیل می‌شود ) باعث بهبود خواب شبانه می‌شود .

آلبالوخشکه پرکالری‌تر از آلبالو تازه

۱۰۰ گرم از آلبالوخشکه ۳۵۰ کالری انرژی دارد ؛ درحالی‌که همان مقدار از آلبالو به صورت تازه تنها ۶۸ کالری انرژی دارد . در حقیقت آلبالو خشکه ۵ برابر آلبالو تازه کالری دارد؛ زیرا آلبالو وقتی خشک می‌شود ، مقدار فراوانی از آب خود را از دست می‌دهد و مقدار رطوبت آلبالو خشکه یک دهم آلبالو تازه است . همین مسئله باعث می‌شود که مقدار آلبالوخشکه در ۱۰۰ گرم بیشتر از آلبالو تازه می‌باشد و چگالی انرژی در حالت خشکیده بیشتر از آلبالو در حالت تازه باشد .

ریزمغذی‌ها در آلبالو خشکه بیشتر می‌باشند . سه برابر آلبالو تازه ، کلسیم موجود در ۱۰۰ گرم آلبالوخشکه بیشتر از کلسیم موجود در شیر می‌باشد . آهن موجود در آلبالوخشکه ۴ برابر آهن موجود در آلبالو تازه می‌باشد.  اما ویتامین A موجود در آلبالو تازه بسیار بیشتر از آلبالو خشکه است .

جزئیات

امتیاز مرغ حق - ۴٫۷

۴٫۷

امتیاز مرغ حق

User Rating: ۴٫۸۸ ( ۳ votes)

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

مواد غذایی که روند پیر شدن را کند می کند

مواد غذایی که روند پیر شدن را کند می کند

مواد غذایی که روند پیر شدن را کند می کند مواد غذایی که روند پیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *