خانه / گالری تصاویر / دیوار چین ( دیوار سرخ ) در ایران
دیوار چین ( دیوار سرخ ) در ایران

دیوار چین ( دیوار سرخ ) در ایران

دیوار چین ( دیوار سرخ ) در ایران

دیوار چین ( دیوار سرخ ) در ایران : دیوار چین ، بزرگترین دیوار دفاعی چهان را همه می شناسند . اما آیا کسی اسم دومین دیوار دفاعی جهان را شنیده است ؟ ” دیوار سرخ ” در گرگان و با ۲۰۰ کیلومتر طول ، یک جورایی دیوار چین ایران محسوب می شود . این بنا طولانی ترین اثر معماری تاریخی ایران است که طی ۹۰ سال ساخته شده اما تاریخ دقیق ساخت آن معلوم نیست . آنچه امروز از دیوار بزرگ گرگان باقی مانده ، تنها بخش کوچکی از آن است .

پژوهشگران بر اساس شواهد به دست آمده ، می گویند ۳۰ هزار سرباز می توانستند برای پاسداری و دفاع در طول دیوار مستقر شوند . دیوار گرگان ، درست در مکانی واقع شده که بهترین موقعیت را برای استفاده از آب گرگانرود فراهم می‌کند . طراحی سیستم آبرسانی ، حفر کانال برای تأمین آب آشامیدنی ، آبیاری اراضی کشاورزی و کاربری نظامی و آبگیری خندق ‎ها در مواقع جنگ آن‌قدر دقیق است که امروز هم برای هدایت آب ، مورد استفاده قرار می‌گیرد . بهترین جایی که در حال حاضر می‌توانید دیوار بزرگ گرگان را ببینید در  شمال گنبد کاووس یا روستای تمرقره‌قوزی است .

جزئیات

امتیاز مرغ حق - ۰

۰

امتیاز مرغ حق

User Rating: ۵ ( ۱ votes)

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

نکاتی جالب درباره حیوانات

نکاتی جالب درباره حیوانات

نکاتی جالب درباره حیوانات : دنیای ما دنیای عجیبی است و شمردن ویژگی های حیوانات به تنهایی کافی است تا به عجایب دنیای اطراف خودمان پی ببریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *