خانه / سلامت و خانواده / تازه های علمی / رابطه شکر با افسردگی
رابطه شکر با افسردگی

رابطه شکر با افسردگی

رابطه شکر با افسردگی

رابطه شکر با افسردگی : شکر باعث افسردگی می شود . شکر میزان هورمون ” BDNF ”  را که مانع افسردگی می شود را کاهش می دهد . همچنین مصرف زیاد آن اضطراب را افزایش می دهد .

وقتی شکر وارد جریان خون می شود با کلاژن و الاستین که جوانی پوست را تأمین می کند ، ارتباط شیمیایی برقرار می کند . چنین فعل و انفعالاتی پروتئین ها را تخریب می کند ( تخریب کلاژن و الاستین به خشکی و چین  و چروک پوست منجر می شود ) به علاوه پوست را در مقابل اشعه آفتاب آسیب پذیرتر می کند .

کلاژن و الاستین

 شکر و ایجاد التهاب

تاثیر شکر در ایجاد التهاب باعث می شود روی صورت جوش و چین  و چروک ظاهر شود . اگر هنگام سرماخوردگی چای شیرین بخورید ، شکر زمینه پرورش باکتری ها را در گلوی ملتهب ایجاد می کند .

شکر و بیماری قلبی عروقی 

به گزارش نیوز ، در قرن بیستم پزشکان با این نتیجه رسیده اند که می توان از بیماری های قلبی و عروقی با کاهش مصرف چربی که میزان کلسترول را افزایش می دهد ، جلوگیری کرد .

جزئیات

امتیاز مرغ حق - ۲٫۷

۲٫۷

امتیاز مرغ حق

User Rating: ۵ ( ۲ votes)

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

غذاهای خون ساز برای درمان کم‌خونی

غذاهای خون ساز برای درمان کم‌خونی

غذاهای خون ساز برای درمان کم‌خونی : معمولا خانم ها ، به دلیل شرایط فیزیولوژیکی خاص، بیشتر درمعرض کم خونی قراردارند و از آن جا که درسال های مفید زندگی هر ماه مقدار زیادی خون از دست می دهند ، باید همیشه مراقب تغذیه خود باشند تا در شروع دفع مجدد بتوانند موادمغذی موردنیاز بدن را تأمین کنند .  درغیراین صورت وبه مرور زمان دچار مشکلات متعدد از جمله بد خلقی  ، ریزش مو ،  دردهای بدنی و... می شوند .  مصرف ترکیبات خاصی می‌تواند در درمان کم‌خونی به‌ویژه در زنان بسیار مفید باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *