رایج‌ ترین جملات نوشته شده پشت خودروها

0
384
رایج‌ ترین جملات نوشته شده پشت خودروها

رایج‌ ترین جملات نوشته شده پشت خودروها

رایج‌ ترین جملات نوشته شده پشت خودروها : پشت نویسی خودروها رابطه قابل تاملی با شخصیت صاحب خودرو و فرهنگ محل زندگی او دارد . بعضی اوقات آن چه پشت خودروها نوشته می شود ، چکیده ای از تجربه ها ، باورها ، خواسته ها و آرزوهای صاحبان شان است . شاید برایتان جالب باشد از هر موضوع ، یک یا چند عکس مرتبط هم ببینید .

 نصیحت گونه‌ها :

جملات نصیحت گونه

رایج ترین انتخاب صاحبان خودرو برای پشت نویسی خودروهایشان است . عشق به مادر ، پند و اندرز درباره بی وفایی روزگار و توصیه به توکل بر خدا در روزهای سخت ، موضوع بیشتر این نوع جملات است .

جملاتی مانند « ای دل غمین مباش/ شد شد ، نشد نشد » ، « صد سال در بیابان آواره شوی / به از آن است که محتاج نامردان شوی » ، «من از روییدن خار سر دیوار دانستم /  که ناکس کس نمی گردد از این بالانشینی ها » و « اگر ایزد کند یاری / چه اف باشد ، چه این گاری » از این دست هستند .

 

شوخی و طنز : 

شوخی و طنز

شوخی با همه چیز ، به خصوص محدودیت‌ها و ناکامی‌ها هم از موضوعات موردعلاقه برای پشت نویسی خودروهاست . جملاتی مثل « سر پایینی پرنده /  سر بالایی شرمنده » یا « گیـجش کو… » که یک تکیه‌کلام شیرازی است و اشاره به یک سری کلیپ طنز شیرازی دارد ، در این دسته قرار می گیرند .

 

خیرخواهانه‌ها :

خیرخواهانه‌ها

بعضی ها هم هستند که با اهداف و انگیزه‌های خیرخواهانه ، علاوه بر انجام کار خیر، با پشت‌نویسی جملات این تیپی ، به فرهنگ‌سازی انجام کار خیر هم کمک می کنند .

 

 اعتراض‌ها :

جملات اعتراض آمیز پشت ماشین

برخی به یک مسئله ای اعتراض دارند و با پشت نویسی خودرو ، تلاش می کنند اعتراضشان را به گوش مسئولان برسانند . اعتراض به شرکت های خودروسازی از رایج ترین شکلِ این نوع پشت نویسی است .

 

ابراز علاقه به خانواده و عزیزان :

ابراز علاقه به خانواده و عزیزان

یک دسته دیگر از پشت نویسی خودروها ، یاد خانواده و فرزند ، به نشانه عشق و وفاداری به آن هاست . نوشتن نام فرزند با پسوندهایی همچون « جوون » ، « عزیز » یا جملات خاص‌تری مثل : « من و پسرم ، شما همه ! » ، رایج ترین مدل پشت نویسی خودرو است .

 

تریپ شکست عشقی :

تریپ شکست عشقی

جملاتی که یادآوری می کنند عاقبتِ دل بستن ، اشک و هجران و پشیمانی است و لعنت می فرستند بر چشم و دلی که عاشق و شیفته معشوق شد هم ، درصد قابل ملاحظه ای از پشت نویسی خودروها را شامل می شود .

 

 مذهبی :

مذهبی

نام مبارک ائمه اطهار ، یا جملات جالب‌تری مثل « بیمه اباالفضل » و « همه با هم صلوات » ، جزو پشت نویسی های مذهبی خودروهاست .

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید