سفر به شگفت‎انگیزترین غارهای جهان

0
109
سفر به شگفت‎انگیزترین غارهای جهان

سفر به شگفت‎انگیزترین غارهای جهان

سفر به شگفت‎انگیزترین غارهای جهان :

 غار رودخانه‎ای :  

تصور ما از غارها معمولا مکانی پر از صخره و سنگ است ؛ اما در شهر « پاوالان » فیلیپین ، غاری وجود دارد که در آن رودخانه‎ای مرموز و زیبا جریان دارد به‎نام « پورتو پرنس » . این رودخانه که در زیر زمین جاری است ، چندین کانال مختلف دارد . این غار  در پارک ملی پورتو پرنس قرار گرفته است، پارکی که در فهرست « عجایب هفت گانه طبیعی »  یونسکو قرار دارد .

غار رودخانه ای فیلیپین

 

غاررودخانه ای

 غار ماموت

« غار ماموت » ایالت کنتاکی آمریکا ، یکی از دیدنی ترین غارهای آمریکاست . این غار با داشتن طولی برابر با ۳۵۰ مایل ، طولانی‎ترین غار جهان به شمار می‎رود . « ماموت » ، محل زندگی ماهی‎های کوری است که می‎توانند در تاریکی و فضای بدون نور زندگی کنند .

 

 غار دست‎ها

غار دست‎ها در استان « سانتاکروز » آرژانتین واقع شده‎است . دیواره‎های این غار ، پر از اثر دست انسان‎هاست ؛ بیشتر این نقاشی‎ها دست چپ را نمایش می‎دهند و این‎گونه تصور می‎شود که نقاشان با استفاده از نوعی اسپری در دست راست ، تصویر دست چپ خود را کشیده‎اند . این نقاشی ها قدمتی حدود ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ ساله دارند .

 

غار ویتومو گلورم :

این غار در نزدیکی شمال جزیره نیوزلند قرار گرفته است و یکی از علت های زیبایی خیره کننده این باغ وجود تعداد بسیار زیادی کرم شب تاب است که برای آنکه بتونن تغذیه کنند از خودشون نوری ساطع میکنن که حره های کوچک رو به خودشون جذب میکنن . تماشای این غار در شب بسیار شگفت انگیز است .

غار کارلزبد 

یکی از غارهای پرطرفدار آمریکا در پارک ملی ایالت نیومکزیکو به شما می رود که در حدود ۴۴ کیلومتر در کوه های گوادلوپ جنوب نیومکزیکو قرار گرفته است . بخاطر فرسایش آب در طول صدها هزار سال باعث بوجود آمدن صخره هایی زیبا در سراتاسر این غار شده است .

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید