سه حقیقت جالب درباره زبان حیوانات

0
3

سه حقیقت جالب درباره زبان حیوانات

سه حقیقت جالب درباره زبان حیوانات : بعضی از ما تصور می کنیم فقط انسان ها هستند که با یکدیگر صحبت می کنند، درحالی که حیوانات هم به شیوه های خاص خودشان با هم نوعانشان ارتباط برقرار می کنند. در دریچه امروز، چند حقیقت جالب را درباره زبان حیوانات می آموزیم.

مرغ ها با تخم هایشان حرف می زنند

حرف زدن مرغ با تخم مرغ هایشان

تکان خوردن جنین داخل شکم مادران باردار، موضوع عجیبی نیست اما اگر مادری صدای جنین را از داخل شکمش بشنود، دیگر خیلی عجیب است. باید بدانید این موضوع برای مرغ های مادر خیلی عادی است. مرغ های مادر، ۲۴ ساعت قبل از این که جوجه ها از تخم در بیایند، صدای آن ها را از داخل تخم می شنوند. مرغ مادر با جوجه های خود صحبت و با حرکات آرامش بخش آن ها را آرام می کند.

دلفین ها زبان دوم یاد می گیرند

دلفین ها

بررسی صداهایی که گروه دلفین ها هنگام چرت زدن تولید می کنند، نشان داده است آن ها می توانند به زبان دیگری هم صحبت کنند. دلفین های پارک آبی فرانسه در طول نمایش هایشان در معرض صداهای ضبط شده وال ها بودند. هرچند آن ها هرگز در ساعات بیداری خود این صدا ها را تقلید نکردند اما صداهایی بسیار شبیه همان صداهایی را که شنیده بودند، هنگام خوابشان ایجاد می کردند.

گربه ها فقط در مقابل آدم ها میومیو می کنند

بچه گربه

گربه ها برای ارتباط با یکدیگر از روش هایی مثل زبان بدن و هیس کردن استفاده می کنند و صدای میومیوی آن ها فقط در مقابل آدم ها و مادرشان شنیده می شود. گربه ها برای سلام کردن، جلب توجه یا درخواست غذا میومیو می کنند. بنابراین بچه گربه ها فقط در مقابل انسان ها و مادرشان میومیو می کنند و با این کار به شما می گویند به چه چیزی نیاز دارند. این فقط یکی از تاکتیک هایی است که گربه ها برای کنترل جهان کشف کرده اند.

منبع : زندگی سلام

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here