خانه / اخبار / شبکه های پیام رسان خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند
شبکه های پیام رسان خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند

شبکه های پیام رسان خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند

شبکه های پیام رسان خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند

شبکه های پیام رسان خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند :

شورای عالی فضای مجازی سیاست ها و اقدامات مرتبط با ساماندهی شبکه های پیام رسان اجتماعی را در ۲ ماده ، ۱۱ الزام و ۷ تبصره تنظیم کرده و از طریق روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور منتشر کرد .

مصوبه منتشر شده توسط شورای عالی فضای مجازی

طبق مصوبه مذکور ، شبکه های اجتماعی خارجی برای فعالیت در ایران نیازمند مجوز بوده ، و شبکه هایی ایرانی محسوب می شوند که سرورهای آنها با امکان اعمال حاکمیت در داخل کشور قرار داشته و بیش از ۵۰ درصد سهام آنها متعلق به یک ایرانی باشد .

بر اساس مندرجات مصوبه اخیر ، پیام‌ رسان ها و شبکه های اجتماعی خارجی که درخواست مجوز دارند ، باید امکان ذخیره‌سازی و پردازش داده ها را در داخل کشور فراهم کرده ، و یک نماینده رسمی حقوقی‌ تام الاختیار داخلی را نیز معرفی نمایند .

شبکه های اجتماعی داخلی قادر به ارائه خدمات بانکی خواهند بود . لازم به ذکر است که برای توسعه هرچه بیشتر شبکه های اجتماعی داخلی و ایجاد مزیت رقابتی نسبت به نمونه های خارجی ، تسهیلات مؤثر و کم بهره ای در نظر گرفته شده و این شبکه ها می توانند خدمات بانکی و دولت الکترونیک را نیز به کاربران خود ارائه دهند .  این در حالی است که ارائه هرگونه خدمات مالی و بانکی آنلاین در شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع خواهد بود .

ضوابط جدید همچنین هرگونه استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی ، توسط نهادها و مؤسسات عمومی و دولتی را برای مکاتبات و ارائه خدمات اداری ممنوع کرده و تبلیغات این مؤسسات را فقط از طریق شبکه های اجتماعی داخلی با بیش از ۱ میلیون نفر عضو مجاز می داند .

گفتنی است مصوبه جدید شورای عالی فضای مجازی ، کنترل ارتباطات کاربران پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی را، به جز در مواردی که قانون و مصوبات شورای عالی امنیت ملی تصریح کرده اند، غیر مجاز دانسته و ارائه دهندگان خدمات را موظف به همکاری با مقامات مربوطه ، در چارچوب قوانین و مقررات کشور کرده است .

جزئیات

امتیاز مرغ حق - ۶٫۱

۶٫۱

امتیاز مرغ حق

User Rating: ۵ ( ۱ votes)

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

نرم افزار رفع سریع مشکلات ویندوز TweakBit FixMyPC

دانلود نرم افزار رفع سریع مشکلات ویندوز TweakBit FixMyPC

دانلود نرم افزار رفع سریع مشکلات ویندوز TweakBit FixMyPC :  خواه ناخواه زمانی میرسد که ویندوز ما دچار مشکل میشود حالا یا بعضی ها زودتر و یا دیرتر ، درست کار نکردن نرم افزار ها ، زیاد شدن پیغام خطا و ... باعث کم شدن کارایی ویندوز و سیستم ما میشه که گاهی تنها راه برطرف کردن مشکل ریبوت ( reboot) هارده ، که البته این کار عواقب خودشو داره چرا که ممکنه اطلاعاتی که جدیدا در سیستم ذخیره شده بازیابی نشه و یا بدتر از اون کل اطلاعات از دست بره! 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *