شگفت انگیز ترین مناطق آبی جهان

0
270
شگفت انگیز ترین مناطق آبی جهان

شگفت انگیز ترین مناطق آبی جهان

شگفت انگیز ترین مناطق آبی جهان

خانه هایی روی آب

” دریاچه اینله ” در میانمار یکی از جذاب ترین مقاصد آبی آسیاست ، بیش از ۷۰ هزار نفر در خانه های شناور یا خانه هایی که روی پایه های چوبی قرار دارد بر روی این دریاچه زندگی میکنند !

گردشگرها هم می توانند شب را در یکی از خانه های ییلاقی روی آب بمانند . ” دریاچه  اینله ” غیر از خانه های جذاب، بازارهای محلی شناوری هم دارد که در آن ها کلی مواد غذایی تازه و ارزان پیدا میشود .

دریاچه اینله

 

دریاچه اینله

دریاچه اینله  میانمار

نادر ترین حیوانات

” دریاچه بایکال ” در جنوب سیبری و در کشور روسیه قرار دارد . این دریاچه بزرگترین منبع آب شیرین و همچنین زلال ترین آب در میان دریاچه های جهان است  .

اما چیزی که دریاچه بایکال را از دریاچه های دیگر متمایز می کند، گونه های حیوانی اش است. شاید باورتان نشود اما میگویند دو سوم موجودات این منطقه در هیچ جای دیگر جهان پیدا نمیشود .

رنگین کمان مهتابی

” آبشار ویکتوریا”  که از عجایب هفت گانه طبیعی جهان است ، در جنوب قاره آفریقا قرار دارد . این آبشار کلی دیدنی دارد و یکی از مهیج ترین مناطق جهان به شمار می رود .

” پدیده ماه کمان ” فقط یکی از شگفتی های این آبشار است ؛ پدیده ماه کمان نتیجه انعکاس نور ماه در آب است . درست مثل رنگین کمان که در نور آفتاب تشکیل می شود ؛ شب ها می توانید پدیده ماه کمان را مشاهده کنید که به زیبایی بر فراز آبشار ویکتوریا تشکیل می شود .

دیواره چین آبی

” دیواره بزرگ مرجانی ” مجموعه عظیمی از صخره های مرجانی است که در استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته است .

این دیواره مرجانی ، که آن هم جزو عجایب هفت گانه  میدانند ، زیستگاه میلیون ها گیاه و جانور آبزی است و از نظر اکوسیستمی جزو غنی ترین مناطق به حساب می آید .

طول این صخره مرجانی حدود ۲۰۳۰ کیلومتر است ؛ یعنی از دیوار چین هم بزرگتر ! مساحت این دیواره بزرگ مرجانی شگفت انگیز به اندازه کشور ژاپن یا المان است .

رود تاریخی

رود نیل بخش جدایی ناپذیر جامعه هزار ساله مصر بوده است . که به مسافرانش اجازه می دهد به ان دوران سفر کنند .

” نیل ” که طولانی ترین رود جهان است ، در طول تاریخ شاهد تمدن های بسیاری بوده است . محیط سحر آمیز و عجیب این رود و آثار باستانی در حاشیه کناری اش ، آن را به منطقه ای منحصر بفرد و دیدنی تبدیل کرده است .

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید