عجایب کشور ژاپن

0
175
عجایب کشور ژاپن

عجایب کشور ژاپن

عجایب کشور ژاپن : فرهنگ‌های مختلفی در سراسر جهان وجود دارد و بیشتر آن‌ها با هم تفاوت دارند. وقتی به فرهنگ‌های دیگر نگاه می‌کنیم، چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است برای ما بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

در این میان کشور ژاپن شاید یکی از عجیب ترین فرهنگ ها را در دنیا داشته باشد. در حالی که ژاپنی ها به سختکوشی خود افتخار می‌کنند و در زمینه علم و فناوری بسیار پیش رفته اند، اما اگر در فرهنگ ژاپنی عمیق‌تر شوید چیزهای عجیبی پیدا می‌کنید که مثل افسانه‌ به نظر می آیند. در این مطلب چند نمونه از آن ها را می آوریم:

 عذرخواهی

عذرخواهی در ژاپن

در ژاپن دست کم ۲۰ روش مختلف برای عذرخواهی وجود دارد! شاید در تمام دنیا هیچ ملتی به با ادبی ژاپنی ها نباشد. ژاپنی ها در هر حال تشکر و عذرخواهی می کنند. حتی اگر حق با آن ها باشد و طرف مقابل اشتباه بکند!

اتاق تبعید 

اتاق تبعید

ژاپنی ها فردی را که خوب کار نمی کند اخراج نمی‌کنند، بلکه در یک اتاق تنها ایزوله می‌کنند تا به کارش ادامه دهد. این اتاق‌ها در ساختمان‌های اداری قرار دارند و نه تنها افراد در آن‌ها به کار عادی خود ادامه می‌دهند بلکه کارشان زیاد می‌شود تا درس بگیرند.

 

روستای عروسکی

روستای عروسکی ژاپن

روستای «ناگوروی» به نام روستای عروسکی مشهور شده است. مردم زیادی از این روستا مهاجرت کرده اند و این محل تبدیل به شهر ارواح شده است. یکی از زنان این روستا تصمیم گرفت چهره کسانی را که از روستا رفته اند به شکل عروسک بازسازی کند تا جای خالی شان حس نشود!

 

اختاپوس غول پیکر

 اختاپوس

بنا به عقاید ژاپنی ها، این موجود غول پیکر ۱۲۵ متری در خلیج فونکا در ژاپن کمین کرده است. این هیولا به کشتی‌ها حمله و جوهر سیاهی پخش می‌کند که ریه‌های خدمه کشتی را پر می‌کند و به عنوان آیین پاک سازی نفس و اثری مثبت دیده می‌شود!

مثلث اژد‌ها

مثلث اژدها

آیا می‌دانستید مثلث دیگری در ژاپن وجود دارد که مثل برمودا ترسناک است؟ این مثلث در ساحل جنوبی ژاپن قرار دارد و مثلث اژد‌ها نامیده می‌شود.گفته می شود در مثلث اژد‌ها نیز اتفاقات مرموز و مرگباری مشابه مثلث برمودا رخ می دهد!

 

دندان‌های زشت

 دندان زشت

مدتی است در ژاپن دندان‌های اضافی و بد شکل را مد می‌دانند. این مد آن قدر محبوب شده که حتی برخی دندان‌پزشکان، با هزینه های زیادی دندان‌های جدید زشتی در مقابل دندان‌های افراد متقاضی می کارند!

به سرپرستی گرفتن بزرگ‌سالان

سرپرستی بزرگسالان

در ژاپن می‌توانید افراد بالغ را هم به سرپرستی بگیرید. این کار به این منظور شروع شد که وقتی یک فرد بزرگ سال را به فرزندی می‌گرفتید می‌توانست در زنده نگه داشتن میراث خانوادگی نقش داشته باشد. همچنین او می‌توانست کار کند و درآمد بیشتری برای خانواده به دست آورد!

 اخراج مردگان

اخراج مردگان

در ژاپن اگر اجاره زمین توسط بازماندگان پرداخت نشود، مرده‌ها ممکن است از قبرهایشان اخراج شوند! دلیل اصلی این کار رشد جمعیت، نیاز به قبر و قیمت بالای زمین است.

 

چرت‌های کوتاه

 چرت های کوتاه

ژاپنی‌ها با روزهای کاری طولانی مجبورند هرجا که می‌توانند بخوابند. بیشتر وقت ها وقتی کارمندی در محل کار در حال چرت زدن دیده می‌شود، به جای این که او را سرزنش کنند، تحسین می‌کنند، چون نشان دهنده سختکوشی اوست!

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید