عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۶

1
189
عجیب‌ترین اختراعات سال 2016

عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۶

عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۶

محققان ،طراحان و نوآوارن در سال ۲۰۱۶ دست به ابداع و اختراع فناوری‌های جدیدی زدند که جلوتر از زمان خود بوده و عملکردهای شگفت انگیزی داشتند .

در اینجا به جالب ترین موارد اشاره می کنیم .

۱- درج پیام بر روی نان تست !

محققان در سال ۲۰۱۶ موفق به طراحی و ساخت یک توستر هوشمند به نام Toasteroid شدند که پیام‌ها را بر روی نان‌های تست شده درج می‌کند .

این توستر می‌تواند پیامهاییمثل یادآوری قرار ملاقات و یا پیش‌بینی آب و هوا را نیز بر روی نان‌های تُست ظاهر کند .  کاربر می‌تواند پس از تایپ پیام مورد نظر آن را از گوشی‌ هوشمند از طریق بلوتوث به توستر ارسال کند .

طبق گفته محققاناین فناوری تا اواخر سال ۲۰۱۷ روانه بازار  می شود .

 درج پیام بر روی نان تست

راه رفتن عمودی !

گروهی از محققان در آزمایشگاه Rombaut Frieling در آیندهوون هلند موفق به اختراع یک فناوری جدید شدند که چیزی بین یک پلکان معمولی و یک آسانسور است !

این اختراع که راه رفتن عمودی Vertical Walking نام دارد و به افراد این امکان را می‌دهد تا با صرف انرژی کم بین طبقات یک ساختمان تردد نمایند .

راه رفتن عمودی

فناوری عجیب ضبط صدا !

دو دانش آموز فارغ التحصیل از دانشگاه توکیو و دانشگاه هوسی موفق به اختراع عجیب‌ترین دستگاه ضبط صدا شدند . آنها وسیله‌ای مانند قوری به نام Otopot را اختراع کردند که به سادگی و تنها با باز کردن درب آن می‌توان صدا و پیام مورد نظر را ضبط کرد .

کاربر پس از ضبط صدا درب این وسیله را بسته و نفر بعد برای دریافت پیام تنها کافیست که درب آن را باز کند و پس از شنیدن پیام آن را حذف کند .

صدای کاربر درست همانند آب در درون این فناوری قوری مانند قرار می‌گیرد !

فناوری عجیب ضبط صدا

دوچرخه‌ای که می‌چرخد !

محققان در سال ۲۰۱۶ دوچرخه ‌ای ابداع کرده‌اند که با چرخش پای دوچرخه ‌سوار قابلیت چرخش پیدا می‌کند .

این دوچرخه که Trocadero Fixie نام دارد ، مانند سیستم تعادلی یک دوچرخه معمولی عمل کرده و هر زمان که دوچرخه ‌سوار بخواهد ، می‌تواند بدنه پشتی دوچرخه را بچرخاند و آن را از راستای اصلی دوچرخه خارج کند .

دوچرخه‌ای که می‌چرخد

خواب آسوده با گردن‌بند مخصوص ! 

خب محققان واسه این معضلم راه حل مخصوص پیدا کردن خدا خیرشون بده ! اونا موفق شدن وسیله ساده ای به اسم NodPod رو طراحی کنن تا وقتی که بصورت نشسته میخوابیم سرمون رو در زاویه ۹۰ درجه ثابت نگه داره و نذاره سرمون به این طرف و اون طرف بیفته .

 این وسیله  از یک پارچه خیلی نرم و کششی ساخته شده که به پشت صندلی بسته میشه .

خواب آسوده با گردن‌بند مخصوص

لباس خاردار برای سگ‌ها ! 

وقتی آدما لباس دارن چرا سگ ها واسه خودشون لباس نداشته باشن ؟

بالاخره محققان یه فکری هم در مورد سگ ها کردن تا بتونن سگ ها رو در برابر حمله هایی که ممکنه سگ های بزرگتر یا حیواناتی مثل شغال ایمن کنن .

اسم این فناوری خاص   Coyote Zapper  نام داره ،  و دارای خارهای بلندی از جنس فلز کولار است که حاوی  یک شوک الکتریکی از طریق دوتا نوار رسانا در کنار لباس قرار گرفته و باعث دفع حملات احتمالی میشه .

لباس خاردار برای سگ‌ها

گرامافون عجیب و غریب !

خب گرامافون فضایی هم بالاخره طراحی شد !

مهندسان کمپانی اسلوونیایی  MAG-LEV Audio، موفق شدن یک سیستم جدید صوتی بسازن ! اونا گرامافونی طراحی کردن که صفحه اون از جنس پلاستیک بوده و با استفاده از یک فضای مغناطیسی در فضا میتونه در هوا معلق با ایسته !

گرامافون عجیب و غریب

قایق یا ننو ؟

دیگه نیازی نیست ناراحت باشید که چرا قایقتون کوچیکه و جایی واسه خواب نداره ، مشکل حل شده !

محققان تونستن با ادغام کردن یک قایق کوچیک و ننو یک فناوری جدید به نام Mello Ship بسازن واسه  کسایی که دوست دارن  همینطور که از حرکت اروم قایق لذت میبرن تو ننوی بزرگی که به قایق متصل میشه استراحت کنن و بیشتر حال کنند .

قایق یا ننو ؟

تشک هوشمند  

یک شرکت اسپانیایی به نام دُرمت  به دلیل بالا بودن آمار خیانت دست به طراحی و ساخت یک تشک هوشمند با ۲۴ حسگر اولتراسونیک زد که خیانت را تشخیص داده و از طریق اپلیکیشن به صاحب اصلی اش اطلاع می‌دهد .

فعلا تا ۲۴ تا مورد طراحی شده شاید بعدا حسگراشو افزایش بدن !

تشک هوشمند

ماشین مخصوص درخت کریسمس !

گروهی از طراحان موفق به طراحی یک سیستم عجیب و غریب به نام largest Rude Goldberg machine شدند که عنوان بزرگترین سیستم ماشینی جهان را از آن خود کرد .

این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که تنها با فشار یک دکمه و صرف ۱۵ دقیقه می‌توان به یک درخت بزرگ کریسمس روشنایی بخشید .

ماشین مخصوص درخت کریسمس

یک نظر

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید