عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین

 در جهان مدرن امروزی، مردم فکر می کنند که همه چیز دنیا را فهمیده و کشف کرده اند. با پیشرفت روز افزون علم، این اعتقادی است که همه به آن باور دارند. اما اگر به شما بگویند که چیزهای عجیب و مرموزی در دنیا وجود دارد که هنوز هیچ توضیحی برای آن ها وجود ندارد، حتما تعجب خواهید کرد!

0
21
عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین

عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین

عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین : در جهان مدرن امروزی، مردم فکر می کنند که همه چیز دنیا را فهمیده و کشف کرده اند. با پیشرفت روز افزون علم، این اعتقادی است که همه به آن باور دارند. اما اگر به شما بگویند که چیزهای عجیب و مرموزی در دنیا وجود دارد که هنوز هیچ توضیحی برای آن ها وجود ندارد، حتما تعجب خواهید کرد!

از تکنولوژی های عجیب باستانی که اصلا فکرش را هم نمی کنید که وجود داشته اند گرفته تا قبرهایی که کسی نمی تواند به آن ها وارد شود!

این ها همگی مرموز، عجیب و بی مانندند. با پیشرفت علم، مطمئننا بسیاری از آن ها حل خواهند شد، اما تا آن زمان، ما در مورد چگونگی درست شدن این اشیا و چیزهای عجیب همچنان بهت زده خواهیم ماند. حالا آماده اید که دنیایتان را با این اشیاء مرموز آشنا کنیم؟

۱-پادشاهی موش ها (Rat Kings)

پادشاهی موش ها

پادشاهی موش ها، مجموعه ای موش ها هستند که دم هایشان به هم گرفته خورده است. حتی فکر کردن به آن هم شاید کمی اذیت کننده یا واضح تر بگوییم چندش آورد باشد.

با این حال، موضوع مرموز این است که اصلا این اتفاق چگونه افتاده است. برخی اعتقاد دارند که این اتفاق افسانه ای و یک فریب دستکاری شده است، اما افراد دیگری بر این باورند که پادشاهی موش ها از نظر تکنیکی امکان پذیر است. موش ها در برخی از زمان ها که هوا بسیار سرد است، به هم می چسبند و دم هایشان در هم گره می خورد. شاید همچین اتفاقی برای آن ها افتاده است!

۲- ماشین آنتیکیترا ( Antikythera Mechanism)

 ماشین آنتیکیترا

یکی از چیزهای عجیب در دنیا، ماشین آنتیکیترا یا رایانهٔ آنالوگ باستانی است که در سال ۱۹۰۰ در اعماق اقیانوس و در یک کشتی غرق شده، پیدا شد.

این ماشین، توانایی این را دارد که میسر دقیق خورشید، ماه و سیارات را ردیابی کند. این ماشین قدیمی ترین مکانیزمی است که در اخترشناسی کاربرد داشته و روی آن یک چرخ دنده دیده می شود.

در حالی که سرنخ های کمی در اسناد معتبر تاریخی وجود دارد که نظریه آن را آشکار می سازد، اما مکانیزم دقیقه آن همچنان یک رمز و راز است.

۳- سنگ مرموز وینیپسائوکی (The Winnipesaukee Mystery Stone)

سنگ مرموز وینیپسائوکی

این سنگ ها در سال ۱۸۷۲ توسط کارگرهای ساختمانی سنکا ای لاد (Seneca A. Ladd) کشف شدند. یک بقایای تخم مرغی شکل که شبیه بومیان آمریکایی به نظر می رسد، هیچ کس واقعا نمی توانست متوجه شود که این ها چه هستند و یا از کجا آمده اند.

با اینکه بسیاری از اشکال تخم مرغی دیگر در سراسر جهان پیدا شده اند، اما این اولین چیزی است که در آمریکای شمالی یافت شده است.

از قسمت های اسرارآمیز آن حفره هایی در دوطرفشان است که انگار شخصی با یک ابزار پیشرفته آن ها را درآورده است. با اینکه تئوری های زیادی در مورد آن وجود دارد، اما هنوز کشف دقیقی از آن صورت نگرفته است.

فهرست شاهان سومری ( The Sumerian King List)

لوح سنگی

این لوح که در اوایل سال ۱۹۰۰ توسط Hermann Hilprecht هنوز هم مورخان را سردرگم کرده است. این لوح ۴ هزار ساله با دقت بسیار بالایی، شاهان واقعی و افسانه ای سومری را آورده است.

با این حال، مورخان هنوز هم بر سر دلیلی که چرا آن ها باید همزمان شاهان واقعی و افسانه ای را با هم بیاورند، با هم به نتیجه نمی رسند. شاید عجیب باشد اما برخی افراد معتقدند که شاید این شاهان افسانه ای در نظر ما خیالی بوده اند و واقعا در زمان های گذشته وجود داشته اند.

۵- شمشیر الفبرت وایکینگ (Ulfberht Viking Swords)

شمشیر وایکینگ

حدود ۱۷۰ شمشیر وایکینگ کشف شد که همه واژه Ulfberht را که قدمت آن ها بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بعد از میلاد تخمین زده شده است.

چیز اسرارآمیز در مورد این چیزهای عجیب ساختار باور نکردنی برای زمان ساخت آنها و توانایی های آن زمان است. باستان شناسان با فلز بسیار خالصی مواجه می شوند که فکر می کردند تا زمان انقلاب صنعتی کسی به آن ها دست نیافته بود.

با توجه به اینکه شمشیرها مستحکم، نادر و قدرتمند بودند، بسیاری معتقد بودند که در آن زمان این شمشیرها “اسطوره ای” شناخته شده و توسط وایکینگ های نخبه و خاص مورد استفاده قرار می گرفتند.

۶- دوگو ( Dogu)

مجسمه دوگو

دوگوها که در دوره جومون فرهنگ ژاپنی ساخته شده اند، مجسمه های عجیبی هستند که در قبرها یا دایره های سنگی دیده می شدند. آن ها یکی از کهن ترین سفال های جهان شناخته می شوند. موضوع عجیب چرایی استفاده آن ها بوده است. با اینکه برخی ها معتقند که نشان هایی از فرازمینی ها در آن ها دیده می شود، اما توضیح منطقی تر اشاره به مجسمه های باروری دارد.

۷- کتیبه رانگو رانگو(The Rongorongo Tablets)

کتیبه رانگو رانگو

این کتیبه در جزیره ایستر، جایگاه مجسمه های غول آسای موآی، واقع است اما بسیار مرموزتر از آن ها محسوب می شود. این مورد از چیزهای عجیب بسیار متفاوت هستند و گویا دانشمندان تاکنون نتوانستند آن را بخوانند.

۸-صفحه های ولگوگراد (Volgograd Discs)

سنگ ولگو

در طول حفاری های باستانی، محققانی در روسیه این صفحه های عظیم الجثه را کشف کردند که از تنگستن، نوعی سنگ، ساخته شده بودند. برخی از آن ها شبیه به بشقاب پرنده هایی بودند که آدم های فضایی را به زمین آورده اند.

با اینکه ساخت آن ها هنوز تعیید نشده است و نظریه های گوناگونی در مورد آن ها وجود دارد، اما رسمی ترین تئوری موجود می گوید که آن ها به دلیل یک نوع خاص فرسایش آب و هوایی تشکیل شده اند. عکس آن ها، همانی است که در ابتدای صفحه آمده است.

همه این چیزهای عجیب تنها بخشی از دیدنی های جهان هستند و با اینکه مطمئننا به زودی علم آن ها را حل خواهد کرد، اما به هرحال جزو آثاری هستند که تاکنون مثل یک حس مرموز در میان مردم زندگی می کنند.

منبع : الی گشت

برای دیدن سایر مطالب سایت مرغ حق کلیک کنید.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید