قدیمی های مرموز کشف نشده

0
242
قدیمی های مرموز کشف نشده

قدیمی های مرموز کشف نشده

قدیمی های مرموز کشف نشده : تاریخ و هرآن‌چه که به گذشته مربوط می‌شود ، برای بعضی‌ها کسل‌کننده است. بعضی‌ها برعکس آن‌قدر شیفته آثار و اکتشافات باستانی هستند که به هرچیزِ خاک گرفته‌ای به چشم معجزه نگاه می‌کنند. به‌هرحال شما چه از دسته اول باشید چه از دسته دوم ، نمی‌توانید با خواندن این مطلب از گِردشدن چشم‌هایتان جلوگیری کنید . این هفته سراغ اشیایی رفتیم که از گذشته‌های دور تا الان هنوز رازشان برایمان کشف نشده‌ است . 

سنگ های کروی غول پیکر

سال ۱۹۳۰ در کاستاریکا ، کارگران در حال پاکسازی مزارع موز در جنگل  بودند که تعدادی سنگ کروی عجیب و غریب کشف کردند . محلی ها اعتقاد داشتند در این سنگ ها طلا پنهان شده است . اما وقتی بعضی از این سنگ ها را با دینامیت شکافتند ، هیچ خبری از طلا نبود . هنوز کسی نمیداند سر و کله این سنگ ها از کجا پیدا شده است !

دست نوشته های ووینچ

دست نوشته های ووینچ

این دست نوشته ها اسرار آمیز ترین کتاب جهان به شمار می رود که  نه نویسنده اش مشخص است نه زبانش قابل فهم . الفبای منحصر به فرد این کتاب شبیه هیچ یک از روش های نوشتاری شناخته شده نیست . به همین دلیل ، رمزنگار ها تلاش هایشان برای سر در اوردن از این دست نوشته ها را در قرن بیستم متوقف کردند .

 پیل (باتری) بغداد

 
۱۹۳۰ انگار سالِ اکتشافات شگفت‌انگیز بوده‌است . در این سال کوزه‌ای عجیب در بغداد پیدا شد . درون این کوزه ۱۳ سانتی‌متری ، یک سیلندر مسی قرار داشت و یک میله آهنی از دهانه اش بیرون زده‌بود .
 بعد از بررسی‌های زیاد، مشخص شد که این شیء یک باتری باستانی است که می‌تواند با ولتاژ ۱ جریان الکتریسیته تولید کند . بر اساس یک نظریه ، این باتری برای آبکاری طلا استفاده می‌شده اما دانشمندان هنوز نمی‌دانند که این فناوری چرا و چگونه بعدها به دست فراموشی سپرده شده‌است .

 مجسمه‌های طلایی اینکاها

این مجسمه‌های طلایی در آمریکای جنوبی کشف شدند و با نگاه اول ما را به یاد هواپیما می‎اندازند . در سال ۱۹۹۶ ، دو سازنده هواپیماهای مدل آلمانی ، این فرضیه را که مجسمه‌ها از روی شیئی پرنده ساخته شده‌اند ، تایید کردند . آن‌ها از روی مجسمه‌های کوچک ، الگوهای بزرگتری ساختند و با وصل کردن موتور ، موفق شدند هواپیماهای کنترلی بسازند . عجیب این‌که این هواپیماها نه تنها با موفقیت پرواز کردند ، بلکه توانستند بدون موتور هم به خوبی در هوا معلق بمانند .

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید