ماده چرمی که ۱۵ برابر مقاوم تر از فولاد است

0
73
ماده چرمی که 15 برابر مقاوم تر از فولاد است

ماده چرمی که ۱۵ برابر مقاوم تر از فولاد است

ماده چرمی که ۱۵ برابر مقاوم تر از فولاد است  : دانشمندان یک شرکت هلندی به نام  Ecco Leather با همکاری یک شرکت امریکایی توانسته اند فیبر مقاومی بسازند که در برابر پارگی بسیار مقاوم است .

این چرم که از فولاد ۱۵ برابر قوی تر بوده وزن بسیار سبکی دارد که به راحتی روی آب شناور می شود . این ماده که از ضخامت پارچه و چرم برخوردار است به اسم ”  Dyneema Bonded Leather ” نامگذاری شده است .

ماده چرمی Dyneema Bonded Leather

آقای ” سرولی رخت ” که طراحی این پارچه رو بر عهده داشته است می گوید :

فرانید تولید شامل دباغی ، تزریق و پرداخت نهایی است . چالش اصلی ایجاد راهی برای تزریق یکسان فیبر در تمام سطح چرم بود چون این ماده باید از چسبندگی و یکپارچگی بالایی برخودار باشد تا در برابر پرداخت های ثانویه و نهایی مقاومت کند . پس از دستیابی به روشی مناسب برای اینکار ، مراحل تراش ، پولیش و پرداخت نهایی توسط شرکت Ecco Leather انجام شده است .

رِخت تاکید کرده که است که با استفاده از این ماده کوله بزرگی را تولید کرده اند که با توجه به حجم آن وزنی باید در حدود ۵ تا ۶ کیلوگرم داشته باشد اما این کوله پشتی تنها ۲۰۰ گرم وزن دارد !  او در ادامه صحبت هایش گفته است :

از این ماده چرمی می توان برای ساخت محصولات مختلفی استفاده کرد ، برای مثال صنایعی را تصور کنید که استفاده از چرم می تواند ظرافت آنها را چند برابر کند اما به دلیل وزن نسبتا زیاد امکان آن وجود ندارد .

کوله پشتی چرمی

در شرایط طبیعی با کاهش ضخامت چرم دوام آن هم کاهش می یابد اما این فناوری می تواند با غلبه بر این مشکل چرم را با فناوری های پیشرفته ترکیب کرده و محصولی ظریف ، سبک و فوق العاده مقاوم تولید کند .

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید