مواد غذایی که شستن شان خطرناک است

به گزارش بهداشت نیوز رعایت اصول صحیح برای شستن مواد غذایی قبل از مصرف یکی از نکات مهم سلامت تغذیه است که بایستی جدی گرفته شود.

0
34
مواد غذایی که شستن شان خطرناک است

مواد غذایی که شستن شان خطرناک است

مواد غذایی که شستن شان خطرناک است: به گزارش بهداشت نیوز رعایت اصول صحیح برای شستن مواد غذایی قبل از مصرف یکی از نکات مهم سلامت تغذیه است که بایستی جدی گرفته شود.

تخم مرغ

تخم مرغ
ماده مخصوصی را به تخم مرغ می زنند تا از فساد آن به وسیله باکتری ها جلوگیری کنند. آب این ماده حفاظت کننده را از بین می برد، پس نباید آن را بشویید.

مرغ

مرغ

باکتری های روی مرغ تازه برای سلامتی ما بسیار خطرناک هستند. معروف ترین این باکتری ها سالمونلا است. عده زیادی از مردم فکر می کنند که شستن مرغ پیش از پختن آن این مشکل را حل می کند، اما آنها اشتباه می کنند. با شستن مرغ، باکتری ها به وسیله آب به دست و سینک دستشویی منتقل می شوند.

اگر شما یک راست آن را بپزید تمامی باکتری ها کشته می شوند. آشپزهای حرفه ای می گویند که بهتر است مرغ دوبار جوشانده شود:بعد از اولین جوش آمدن آب، شما باید آب را عوض کنید و به جوش دادن ادامه دهید.

گوشت

گوشت

درست مانند مرغ، شما نباید گوشت را بشویید، زیرا شستن گوشت باعث آلوده شدن سینک دستشویی و دست ها به باکتری های خطرناک می شود. شما می توانید با پختن در درجه حرارت بالا باکتری ها را بکشید.

نکته:قبل از پختن آب سطح گوشت را با دستمال کاغذی خشک کنید. بعد از آن دستان را با آب گرم و صابون بشویید.

ماکارونی

ماکارانی
نمی دانیم چه کسی شستن ماکارونی را پیشنهاد کرده است. آشپزهای حرفه ای می گویند شستن ماکارونی نشاسته آن را از آن می شوید و سس آن خوب نمی شود.
شما می توانید بعد از پختن ماکارونی آن را بشویید اگر می خواهید آن را با سالاد بخورید و یا سرخ کنید.

قارچ

قارچ
شما نمی توانید قارچ را برای مدت طولانی زیر آب بگیرید و یا در آب خیس کنید، قارچ به راحتی آب را جذب می کند. درست پیش از پختن بهتر است آن را سریع بشویید و با دستمال کاغذی خشک کنید. خیساندن قارچ آنها را خراب می کند و باعث از بین رفتن نرمی آن می شود.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید