مکان هایی که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد | قسمت اول

0
278
مکان هایی که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد

مکان هایی که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد

مکان هایی که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد

 

مکان هایی در دنیا وجود دارد که حتی با نفوذ ترین افراد هم اجازه ورود به آن ها را ندارند . اگر دوست دارید بعضی از این مکان هارو بشناسید با ما همراه باشید .

۱- گاو صندوق کوکاکولا 

 

کوکاکولا در ۱۲۰ سال گذشته در نوع خود اولین بوده است . دستورالعمل این نوشابه محبوب ( اما مضر ) به صورت کاملا مهر و موم شده در یک گاو صندوق در  ” آتلانتا ” ، مرکز ایالت جورجیا در آمریکا نگهداری می شود . گردشگران اجازه دارند از ساختمان شرکت کوکاکولا بازدید کنند اما نمی توانند به گاو صندوق دسترسی داشته باشند و اگر هم بخواهند چنین کاری بکنند ، دستگیر می شوند .

۲- مرکز داده های گوگل

مرکز داده های گوگل دارای اتاق هایی است که شامل تریلیون ها بایت از اطلاعات می شود . همان طور که واضح است گوگل از دسترسی عموم به این پایگاه جلوگیری می کند . تنها خبره های آی تی ، امکان دسترسی به این مکان  را دارند ، البته به صورت محدود . از طریق گوگل مپ می توان به صورت محدود از فضای داخلی این مرکز دیدن کرد ، اما نمی توانید زیاد زوم کنید ! گوگل ، ۱۴ مرکز داده ها ( دیتا سنتر) در کشورهای مختلف ۳ قاره اروپا ، آمریکا و آسیا دارد .

۳- خزانه داری بانک انگلیس

خزانه داری بانک انگلیس

خزانه داری بانک انگلیس حاوی مقدار غیر قابل توصیفی از دارایی هاست . طلای ذخیره شده در این خزانه حدود ۱۵۶ بیلیون پوند برآورد شده است و یکی از بزرگترین ذخایر طلای جهان محسوب می شود . غیر از این ، بانک انگلیس دومین بانک مرکزی قدیمی جهان است و به هیچ کس اجازه بازدید نمی دهد . مساحت کف این خزانه عظیم به اندازه مساحت سومین برج بلند لندن یعنی برج ۴۲ است . کلیدی که از  آن برای باز کردن این خزانه استفاده می شود یک کلید بزرگ ۹۰ سانتی متری است !!!

۴- غار لاسکو 

غار لاسکو

این غار که در جنوب فرانسه واقع شده است ، قدمتش به دوره پارینه سنگی بر می گردد . ساکنان ” غار لاسکو ” سبک زندگی ، موجودات اطراف  و کلی چیز دیگر را روی دیواره های غار نقاشی کرده اند ؛ بطوری که این غار شامل حدود ۲۰۰۰ نقاشی است . بازدید از لاسکو بعد از جنگ جهانی دوم برای عموم آزاد شد اما به سرعت غار به سمت خرابی و کثیف شدن پیش رفت ، به همین دلیل در سال ۱۹۶۷ برای در امان ماندن از آسیب برای همیشه بسته شد .

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید