نوجوان های موفق دنیا

0
160
نوجوان های موفق دنیا

نوجوان های موفق دنیا

نوجوان های موفق دنیا

نابغه هوایی

سردار موسی زاد نابغه هوایی

« حضور نوجوان نابغه ایرانی در نمایشگاه هوایی روسیه » ؛ این تیتری است که این روزها در همه خبرگزاری‎ها به چشم می‎خورد و « سردار موسی‎زاد » هم همان نابغه‎ای است که همه را حیرت‎زده کرده‎است . نمایشگاه بین‎المللی هوایی « ماکس » ، از بزرگ ترین و معتبرترین نمایشگاه‌های جهان است که کلی شرکت بزرگ ، توانمندی‎هایشان را در زمینه صنعت هوایی و حوزه دفاعی در آن به نمایش می‎گذارند . سردارِ ۱۰ ساله هم با ساخت یک دستگاه تونل بادی در ابعاد کوچک، مهمان ویژه این نمایشگاه بوده و حسابی درخشیده‎است . راستی می‎گویند سردار نابغه را رئیس نمایشگاه شخصا دعوت کرده‎است .

 

عکاس طبیعت

جانیک اوبنهاف عکاس طبیعت

جانیک اوبنهاف (jannik obenhoff ) یک پسر ۱۷ ساله است و اهل مونیخ آلمان . کار جانیک ، عکاسی از طبیعت است و خودش می‎گوید عکاسی را از ۱۳ سالگی شروع کرده اما نه با دوربین حرفه‌ای و گران‎قیمت که با یک آیپد معمولی . جانیک معمولا سوژه عکس‌هایش را از بین مناظر شگفت‎انگیز اتریش و آلمان انتخاب می‌کند و با این‎که هنوز دانش‎آموز است ، از این راه کسب درآمد می‎کند . جانیک یک وب‎سایت حرفه‎ای عکاسی دارد و یک صفحه در اینستاگرام با بیش از ۶۰۰ هزار دنبال کننده که آن تیک آبی مخصوص آدم معروف‎ها را هم دارد .

استاد شطرنج

علیرضا فیروزجا استاد شطرنج

« علیرضا فیروزجا » ، یک  شطرنج‎باز باهوش ۱۴ ساله است و اهل مازندران . علیرضا در ۱۳ سالگی در رقابت‎های شطرنج مردان قهرمان شد و همین چند ماه پیش هم در شطرنج جوانان آسیا ، در صدر جدول قرار گرفت . علیرضا غیر از شرکت در مسابقات مختلف و به‎دست آوردن قهرمانی‎های فراوان ، توانسته است « احسان قائم‎مقامی » ، استاد بزرگ شطرنج را هم شکست بدهد . « نایجل شورت » ، مربی و ستاره مشهور شطرنج انگلستان ، دو سال پیش به ایران آمد‎‎ و با علیرضا مسابقه داد ، البته او علیرضا را شکست داد اما آن‎قدر از دیدن او شگفت‎زده شد که درباره‎اش نوشت : « تا حالا از شکست دادن یک حریف ۱۲ ساله به این اندازه خوشحال نشده بودم . قهرمان بین‎المللی شطرنج ایران آینده درخشانی دارد » .

عیب‎یاب غول‌های فناوری

 احسن طاهر

یک نوجوان ۱۳ ساله پاکستانی موفق به کسب ستاره در حوزه امنیت سایبری جهان شد . « احسن طاهر » که شرکت‌هایی مثل مایکروسافت ، گوگل و شرکت‎های بزرگ دیگر را هک کرده ‎، در حوزه عیب‌یابی و آسیب‌پذیری سایت‌ها مشغول به‎کار است . احسن ، هک و برنامه‎نویسی را در ۱۲ سالگی به‌صورت خودآموز یاد گرفت . علاقه او به امنیت از زمانی آغاز شد که وب سایت شخصی‎اش هک شد و تصمیم گرفت به عیب‎یابی سایت بپردازد . از آن‎جا بود که توانایی و علاقه خود را پیدا کرد ، به عیب‎یابی سایت شرکت‎های مختلف پرداخت و از آن‎ها پول دریافت کرد .

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید