نکاتی در رابطه با آشپزی ۲

0
73
نکاتی در رابطه با آشپزی 2

نکاتی در رابطه با آشپزی ۲

نکاتی در رابطه با آشپزی ۲:  با سری دوم نکات جالب و مورد استفاده در حجین آشپزی و آشپزخونه در خدمت شما هستیم.

۱- با چکاندن آب لیمو سنگی روی برش های سیب از تغییر رنگ دادن آنها جلوگیری کنید.

با چکاندن آب لیمو

۲- از برش دادن نان ها در صورتیکه نمی حخواهید بلافاصله آن ها را مصرف کنید پرهیز نمایید، زیرا این کار تاریخ مصرف نان را کاهش میدهد. نان را در یک پاکت کاغذی قرار دهید و یا در کاغذ روغنی بپیچانید و سپس دوباره آن را در یک پارچه نخی قرار داده و در فریزر قرار دهید.

برش دادن نان

۳- چاشنی ها را در محلی سرد و تاریک و دور از اجاق نگهداری کنید . نور و گرما سبب می شود چاشنی ها طعم و مزه خود را از دست بدهند.

۴- در طول هفته مقدار زیادی غذای سرخ کردنی و آب پز تهیه کنید. یک بخش از غذا را برای روز گرم کنید و سپس بقیه را در روز های بعد به غذاهای جدید تبدیل کنید.

۵- برای تهیه مافین ها و کوکی های هم اندازه هنگام اندازه گیری خمیر از اسکوپ بستنی استفاده کنید.

مافین

۶-  قبل از ترکیب کره با شکر مطمن شوید که کره به دمای محیط رسیده باشد. این امر باعث میشود هوا به طور کامل با خمیر ترکیب شده و در نتیجه محصولی به طور کاملا پف کرده حاصل شود.

کره

۷- هنگام پوشاندن قالب های کیک با کاغذ روغنی اجازه دهید مقداری از کاغذ روی لبه های قالب آویزان بماند. این کار باعث میشود به راحتی مواد را از قالب جدا کنید.

۸- برای صاف و یکدست کردن رویه کیک چاقویی را در آب گرم فرو کنید و به آرامی روی رویه و کناره ها حرکت دهید. از این روش برای تهیه کیک و اسلایس ها استفاده کنید.

اسلایس

۹- حوله کاغذی آغشته به روغن مایع را روی پنجره گریل بمالید. این کار باعث میشود هنگام پخت از چسبیدن گوشت به گریل جلوگیری شود.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید