پرسش و پاسخ | استرس مانع رفتنم به سر کار می شود

0
70
استرس مانع رفتنم به سر کار می شود

پرسش و پاسخ | استرس مانع رفتنم به سر کار می شود

پرسش و پاسخ | استرس مانع رفتنم به سر کار می شود :

مردی ۲۹ ساله ام که از ۱۸ سالگی با تشخیص روان پزشک، داروی ضدافسردگی مصرف می کنم. الان متاهل و بیکارم و استرس، مانع رفتنم به سر هر کاری می شود و از این که متاهل شدم، پشیمانم. خواهش می کنم
کمکم کنید.
پاسخ : با سلام، مصرف داروی ضد افسردگی برای افرادی تجویز می شود که دچار افسردگی متوسط یا شدید هستند و معمولا همراه استفاده از دارو، روان درمانی نیز تجویز می شود.
همان طور که ملاحظه می کنید حدود ۱۰ سال از شروع مصرف داروی ضد افسردگی در شما می گذرد ولی مشکل، هنوز ادامه دارد و مصرف دارو به تنهایی فقط علایم را تا حدی کاهش داده اما درمان کامل اتفاق نیفتاده است بنابراین نیاز به مداخله روان شناختی دارید.
به نظر می رسد یکی از مسائلی که باید به آن بپردازیم، انگیزه شما برای رفتن به سر کار و ارتباط با دیگران است. پی بردن به ماهیت دقیق مشکلات شما برای ما آسان نیست، به این دلیل که ریشه افسردگی شما برای ما نامعلوم است.
معتقدم زمانی می توانید از بیکاری رها شوید که افسردگی تان برطرف شده باشد. اگر پشیمانی شما از ازدواج تان به دلیل بیکاری و افسردگی است، مجرد هم که باشید، باز از آن رنج خواهید برد.
در ادامه راهکارهایی برای مقابله با افسردگی پیشنهاد می شود.

خودتان را محبوس نکنید

به اعتقاد روان شناسان یکی از دلایل افسردگی، انزوای اجتماعی است. اگر جویای کار هستید، نباید در خانه محبوس باشید.
از همسرتان بخواهید صبح ها شما را وادار کند تا منزل را ترک کنید. این اتفاق باعث می شود ناخودآگاه به دنبال کار باشید.
فراموش نکنید شما یا باید مشغول به کار باشید یا جویای کار. همچنین این کار باعث می شود به جمع دوستانتان بپیوندید و از تنهایی و افسردگی خلاص شوید.
افراد سمی را از زندگی خود دور کنید
آیا اطراف شما افرادی هستند که مدام از ناامیدی حرف می زنند و بذر یاس را در وجود شما می کارند؟ راهنمای شما و مشاوران شما چه کسانی هستند؟ آیا دوستان شما، خودشان افراد موفقی هستند یا خیر؟
شروع برخی فعالیت های جدید باعث می شود تا با افراد تازه ای آشنا شوید. زندگی کردن و معاشرت با افراد شاد و موفق، این احساس را به شما منتقل می کند و روحیه شما را تغییر می دهد.
به زندگی خوش بین شوید
به فعالیت هایی بپردازید که باعث می شود هنگام انجام آن ها، احساس خوبی داشته باشید. به یاد بیاورید قبلا چه فعالیت هایی انجام می دادید که از آن لذت می بردید؟
الان هم می توانید آن ها را از سر بگیرید. به طور مثال اگر احساس می کنید گوش دادن به موسیقی، رفتن به مهمانی، خوردن یک غذا یا تماشای یک برنامه تلویزیونی  برایتان لذت بخش است، آن را تکرار کنید تا حالتان بهتر شود.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید