پیرترین جانداران جهان

0
126

پیرترین جانداران جهان

پیرترین جانداران جهان:

درمیان حیوانات ، بعضی‎هایشان به طول عمر زیاد معروف‌اند ، مثل لاک ‎پشت و کلاغ. بعضی‎های دیگر اما خیلی عمرشان به دنیا نیست ، مثل حشره‎ها و ماهی‎های کوچک . مطلب امروز بخشی از تصوراتتان را درباره طول عمر حیوانات تغییر می‎دهد !

موریانه ملکه (۵۰ سال) :

موریانه ملکه

همه گونه‌های موریانه یک پادشاه یا ملکه دارند . اگر شکارچیان مزاحم این ملکه و تخم‌گذاری بی‌پایان او نشوند ، می‎تواند تا ۵۰ سال زنده بماند ؛ اما موریانه‎های کارگر یا همان آفت‎های چوب ، تنها یکی دو سال زندگی می‎کنند که برای این حشرات زحمتکش و زندگی پرمشقتشان کافی به‌نظر می‎رسد .

صدف دو کفه‎ای (۵۰۰ سال)

صدف دو کفه‎ای

اگر می‎پرسید صدف‎ها که حرکت نمی‎کنند ، زنده و مرده بودنشان از کجا مشخص است ، باید بگویم محققان زیست‌شناسی به‌دقت زندگی گونه‌های جانوری را بررسی می‎کنند و می‎توانند بگویند که کدام موجود زنده است . درباره این صدف هم دانشمندان سنش را با شمارش تعداد حلقه‌های درون آن تعیین می‎کنند . این صدف ۵۰۰ ساله دارای آنتی‌اکسیدانی است که از صدمه دیدن سلول‌های مسئول جوان‎ماندن جلوگیری می‎کند .

عروس دریایی (نامیرا)

عروس دریایی

عنوان پیرترین حیوان شناخته شده به عروس دریایی نامیرا تعلق دارد که یکی از عجیب‌ترین موجودات کل قلمرو حیوانات نیز به شمار می رود . این ستاره دریایی می‌تواند تا ابد زنده بماند . این موجود قادر است در هر مرحله از زندگی خود به شکل یک « پلیپ » که ابتدایی‌ترین شکل حیات آن است ، باز گردد .

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید