خانه / اخبار / چرا اورانوس به پهلو دور خورشید میچرخد ؟
چرا اورانوس به پهلو دور خورشید میچرخد ؟

چرا اورانوس به پهلو دور خورشید میچرخد ؟

چرا اورانوس به پهلو دور خورشید میچرخد ؟

چرا اورانوس به پهلو دور خورشید میچرخد ؟ بر خلاف بقیه ی سیارات كه محور چرخش آن‌ها عمود بر صفحه ی سامانه‌ی خورشیدی است؛ محور چرخش اورانوس با كجی حدود ۹۸ درجه‌ای تقریبا به موازات صفحه‌ی سامانه قرار دارد.

اما اخترشناسان به درستی نمی دانند چرا این اتفاق رخ داده است. به عقیده‌ی آن‌ها، محتمل‌ترین توضیح برای چرخش عجیب اورانوس به دور خورشید این است که این سیاره‌اندک زمانی پس از شکل‌گیری، با جرم آسمانی عظیمی برخورد کرده است .

مشکل این توضیح این است که اگر قرار بود سامانه ی سیاره اورانوس با یک برخورد منفرد مختل شود ، ماه های این سیاره هم باید دچار عقب گرد میشدند ، حالتی که در آن ماه در خلاف جهت چرخش سیاره به دور آن میگردد.

با وجود این ، مشاهدات اخترشناسان خلاف این مسئله را نشان می دهد. خوشبختانه نتایج آخرین تحقیقات نشان میدهد وقوع دو یا چند برخورد با پیش سیاره هایی به اندازه زمین می توانست دقیقا به همین

جزئیات

امتیاز مرغ حق - ۵٫۶

۵٫۶

امتیاز مرغ حق

User Rating: ۴٫۶۱ ( ۴ votes)

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

شوهرم عاشـق یک دختر شده اما...!

شوهرم عاشـق یک دختر شده اما…!

پسر جوانی که در سودای زندگی رؤیایی خارج از کشور با زنی همسن مادرش ازدواج کرده بود درپی آشنایی با دختر جوانی، دل بسته او شد.تازه داماد بعداز پیداکردن عشق واقعی زندگی‌اش راهی دادگاه خانواده شد تا به ازدواج قبلی‌اش پایان دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *