چرخشی در دور دنیا ۷

0
129
چرخشی در دور دنیا 7

چرخشی در دور دنیا ۷

چرخشی در دور دنیا ۷

هنرنمایی با اره برقی !

هنرنمایی با اره برقی

« ایگور لوسکووت » هنرمند اهل کشور « استونی » با هنرنمایی بی نظیرش با اره برقی نیمکت های شهر را تبدیل به اژدهای خشمگین کرده است ! او که علاقه خاصی به اژدها دارد با استفاده از اره برقی ، از چوب مجسمه اژدها می سازد . او ۱۵ سال است که این مجسمه های چوبی به شکل اژدها را می سازد و جالب این جاست که به جز اژدها از هیچ طرح دیگری برای مجسمه هایش خوشش نمی آید !

 

احیای جنگل با استفاده از پوست پرتقال !

 احیای جنگل با استفاده از پوست پرتقال

۲۰ سال پیش یک زن و شوهر اکولوژیست برای حفاظت از مناطق گرمسیر کاستاریکا ، توانستند یک تولید کننده بزرگ آب پرتقال را متقاعد کنند تا سه هکتار از زمین خشک و غیر قابل استفاده اش را به آن ها بدهد و در مقابل آن ها تمام پس مانده های پوست پرتقال را از کارخانه او جمع آوری کنند . این زوج ۱۵ سال تمام پس مانده های پرتقالی را که از کارخانه جمع کرده بودند در همان سه هکتار و پای درختان ریختند تا در نهایت پس از ۲۰ سال ، جنگلی را که از بین رفته بود دوباره احیا کردند .

 

فداکاری ۲۷ ساله مرد هندی !

 فداکاری 27 ساله مرد هندی

« ساجه لال » زمانی که فقط ۱۵ سال داشت ، متوجه کم آبی شدید در روستا و تلاش روستاییان برای آبیاری زمین های کشاورزی شد . او همان زمان تصمیم گرفت تا چاله بزرگی را برای جمع کردن آب باران حفر کند اما همه روستا او را مسخره کردند و حاضر نشدند کمکش کنند . او ۲۷ سال است که به تنهایی چاله آب را می کند و حالا بعد از سال ها ، تنها آب کشاورزی موجود برای استفاده در روستا همین آب است ! مردم به راحتی از آب باران استفاده می کنند و دیگر مشکلی ندارند .

پناهگاهی برای سگ های پلیس بازنشسته !

 پناهگاهی برای سگ های پلیس بازنشسته

« بای یان » ، افسر پلیس چینی هفت سالی می شود که بازنشسته شده و در این هفت سال تمام حقوق بازنشستگی اش را صرف ساختن پناهگاه برای سگ های پلیس بازنشسته کرده است ! او ۱۵۰ هزار دلار برای ساخت پناهگاه و تامین مواد غذایی برای این سگ ها هزینه کرده است ! سرنوشت تلخ سگ های پیر و بازنشسته پلیس باعث شد تا او به فکر این حیوانات بیفتد و تمام درآمد هفت ساله اش را صرف این حیوانات کند .

 

نقاشی های خیر ه کننده با مداد !

” جونو درا ” هنرمند ۲۸ ساله اهل کشور آفریقای جنوبی آن قدر در طراحی چهره به وسیله مداد تبحر دارد که نقاشی هایش بیشتر شبیه عکس های واقعی است ! او با مهارت مثال زدنی اش ، از معدود افرادی است که محدودیت های کار با مداد مشکی را از بین برده است و کشیدن هر کدام از نقاشی هایش ۳ تا ۴ ماه زمان می برد . جالب این جاست که این هنرمند هیچ کلاس طراحی و نقاشی نرفته است و خودش نقاشی کشیدن را آن قدر تمرین کرده تا یاد گرفته است .

 

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید