چرخشی در دور دنیا ۴

0
121
چرخشی در دور دنیا 4

چرخشی در دور دنیا ۴

چرخشی در دور دنیا ۴ :

موهای همیشه سیخ دختر ۷ ساله !

 

موهای همیشه سیخ دختر 7 ساله

« شیلای پن » ، دختر ۷ ساله استرالیایی یکی از ۱۰۰ نفری در جهان است که مبتلا به سندروم موی کشنده است ! موهای افراد مبتلا به این سندروم در جهات مختلف رشد می کند و به هیچ عنوان شانه نمی شود .

زنی که مادر ۸۰۰ دختر یتیم شد !

زنی که مادر 800 دختر یتیم شد !

دکتر « ساروجینی آگراول » ۴۰ سال پیش وقتی با دختر ۸ ساله اش در راه بیمارستان و محل کارش بود ، تصادف کرد و دخترش را از دست داد . او مدت ها افسرده بود تا ناگهان به این نتیجه رسید که صدها دختر هندی که در خیابان ها رها می شوند به مهر مادرانه او نیاز دارند . از همان زمان خودش را وقف دختران پرورشگاهی کرد و همه مهر و محبتش را نثار آن ها کرد . او خانه ای بزرگ برای نگهداری این دختران تاسیس کرده است و تا کنون صاحب ۸۰۰ دختر شده است !

 

اختراع بستنی که آب نمی شود !

اختراع بستنی که آب نمی شود

محققان ژاپنی نوعی بستنی اختراع کرده اند که  در گرم ترین روزهای تابستان هم تا ۴ ساعت آب نمی شود !  آن ها برای آب نشدن بستنی  ، یک راه حل صد در صد طبیعی پیدا کرده اند آنها  با استفاده از ماده پلی فنول موجود در توت فرنگی ، عمر بستنی ها را در گرما بیشتر کرده اند . این ماده پیشتر در صنعت شیرینی پزی استفاده می شد اما محققان ژاپنی متوجه کاربرد آن در بستنی سازی شدند .

بزرگ ترین بوته رز دنیا !

بزرگ ترین بوته رز دنیا

در سال ۱۹۸۴ یک معدنچی جوان به همراه زن جوانش از اسکاتلند به آریزونا برای کار رفت اما « ماری هنری جی » همسر جوان او از این که در صحرای بی آب و علف آریزونا به دور از خانواده و دوستانش تنها بود ، بسیار ناراحت بود . تا این که تصمیم گرفت با یکی از همسایه ها ، بوته رزی را در حیاط خانه اش بکارد . این بوته رز در بیابان های آریزونا آن قدر به خوبی رشد کرد که از همان سال ها باقی مانده و تبدیل به بزرگ ترین درخت رز دنیا شده است ! این درخت رز، زمینی به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع را با ارتفاع حدود ۳ متر در برگرفته است !

پسری که هفته ای ۱۵۰ تا موز می خورد !

پسری که هفته ای 150 تا موز می خورد

« دن نش » پسر ۲۱ ساله انگلیسی به رغم هشدار پزشکان ، ۸۹ درصد کالری دریافتی روزانه اش را از موز دریافت می کند ! او که هفته ای ۱۵۰ عدد موز می خورد ، می گوید این میوه بهترین غذا برای یک رژیم پر انرژی و سالم است ! این جوان انگلیسی از دو سال پیش تمام رژیم های گیاه خواری را برای از بین بردن جوش های صورت و سالم ماندن استفاده کرده و نتیجه نگرفته و حالا مدعی است که بهترین رژیم دنیا ، خوردن میوه موز است !

 

 

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید