چرخشی در دور دنیا ۵

0
155
چرخشی در دور دنیا 5

چرخشی در دور دنیا ۵

چرخشی در دور دنیا ۵ :

نجات معجزه آسا از جنگل ! 

لیزا تریس

 

لیزا تریس ، دختر ۲۵ ساله دانشجوی رادیولوژی پس از آن که خودش را از چنگال دو مردی که او را ربوده بودند ، نجات داد به جنگل آلاباما پناه برد اما فکرش را نمی کرد که جان سالم به در بردن از این جنگل چقدر سخت است ! بعد از دو هفته از گم شدن این دختر ، در حالی که همه گمان می کردند او در جنگل مرده است ، زنی او را کنار جاده پیدا کرد . تمام بدن لیزا از نیش حشرات و خراش جانوران زخمی شده بود و او در تمام این مدت از آب گل آلود و توت فرنگی وحشی تغذیه کرده بود .

نوشتن اعداد از یک تا بی نهایت ! 

نوشتن اعداد از یک تا بی نهایت ! 

رومن اوپلکا ،  هنرمند لهستانی ، نصف سال های زندگی اش را مشغول نوشتن اعداد از یک تا بی نهایت بوده است ! او که همچنان به نوشتن و شمارش اعداد ادامه می دهد ، از سال ۱۹۶۵ این کار را شروع کرده است و هر روز ۴۰۰ عدد جدید را اضافه می کند . رومن  هم اکنون به عدد پنج میلیون و ۶۰۷ هزار و ۲۴۹ رسیده است . او می گوید این یک پروژه فلسفی برای نشان دادن گذر زمان و عمر است و این کار را تا لحظه مرگش ادامه خواهد داد !

مردی که با بدن نیمه فلج، جاده ساخت !

در یک داستان عجیب و غریب و باور نکردنی مرد نیمه فلج هندی ، با یک دست و یک پای از کار افتاده به مدت سه سال و به تنهایی جاده ای را از بین کوه ها حفر کرد تا بتواند هزینه های امرار معاش خانواده اش را تامین کند ! این مرد ۶۳ ساله در حالی که به سختی می تواند دستانش را تکان دهد تنها با استفاده از چکش ، توانست در مدت سه سال جاده ای بی نقص بسازد . با تمام شدن ساخت این جاده حالا او تبدیل به قهرمان ملی کشورش شده است .

سگ هایی به رنگ آبی ! 

سگ های آبی هندی        سگ های آلوده هندی

شاید باورنکردنی به نظر برسد اما تعداد زیادی سگ آبی رنگ که به تازگی در هند دیده شده اند ، واقعا آبی رنگ هستند و کسی آن ها را رنگ نکرده است ! این سگ ها که به شدت آلوده هستند به دلیل پرسه زدن در زباله های صنعتی کارخانه ها و تغذیه از آن ها به این رنگ در آمده اند . دولت هند در صدد است این سگ ها را که منتقل کننده بیماری و ویروس هستند به سرعت از بین ببرد .

 

 

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید