۱۰ اتفاق خوبی که با خوردن تخم مرغ برای بدنتان می افتد

0
92
خوردن تخم مرغ

۱۰ اتفاق خوبی که با خوردن تخم مرغ برای بدنتان می افتد

۱۰ اتفاق خوبی که با خوردن تخم مرغ برای بدنتان می افتد : تخم مرغ نیز یکی از  مواد غذایی سرشار از پروتئین و همچنین مواد معدنی مغذی است .  برخی از خواص خوردن تخم مرغ شامل :

ضد ریزش مو

تخم مرغ جلوی ریزش مو را می گیرد و برای موها بسیار مفید است . این ماده غذایی حاوی میزان قابل توجهی آهن است که اکسیژن را به سمت ریشه موها هدایت می کند . از این گذشته تخم مرغ حاوی زینک و ویتامین B۸ نیز می باشد که اولی برای رشد موها مفید است و دومی جلوی ریزش آن ها را می گیرد .

جلوگیری از اشتهای زیاد

یک عدد تخم مرغ ۱۰۰ گرمی حاوی ۵/۱۲گرم پروتئین است که معادل ۱۱ درصد نیاز روزانه ما محسوب می شود . پروتئین ها در اکثر عملکردهای سلولی بدن شرکت دارند . محققان روی افرادی که رژیم لاغری گرفته اند بررسی هایی انجام داده و مشاهده کردند افرادی که به مدت ۸ هفته ، هر هفته ۵ مرتبه تخم مرغ برای صبحانه خورده اند بیشتر از بقیه افراد لاغر شده اند .

سرشار از ویتامین D

تعداد خوردنی هایی که منبع ویتامین D هستند زیاد نیست ؛ اما باید بدانید که زرده تخم مرغ به میزان قابل توجهی ویتامین D دارد . نتایج پژوهش محققان انگلیسی نشان می دهد بزرگسالانی که هر هفته ۳ عدد یا بیشتر تخم مرغ می خورند ویتامین D بیشتری نسبت به افرادی که تخم مرغ نمی خورند دریافت می کنند .

کلسترول خون

هر عدد تخم مرغ حاوی ۳۰۰ میلی گرم کلسترول است که معادل نیاز روزانه ما می باشد . سال هاست که آن را دشمن افرادی معرفی کرده اند که چربی خون دارند ؛ اما نتایج پژوهش های اخیر نشان داده است که مصرف تخم مرغ به طور سیستماتیک میزان چربی خون و همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش نمی دهد .

تقویت قوه بینایی

زرده تخم مرغ حاوی میزان زیادی لوتئین و زآگزانتین است . این دو رنگدانه قوی از چشم ها در مقابل پیری و بیماری محافظت می کنند . برای همین هم مصرف تخم مرغ از بیماری آب مروارید و دژنراسیون ماکولای مربوط به پیری پیشگیری می کند . برای همین توصیه می کنیم برای تقویت چشم هایتان تخم مرغ میل کنید .

 

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید