۱۱ سنت ازدواج باور نکردنی در سراسر جهان

0
115
۱۱ سنت ازدواج باور نکردنی در سراسر جهان

۱۱ سنت ازدواج باور نکردنی در سراسر جهان

۱۱ سنت ازدواج باور نکردنی در سراسر جهان : رسم و رسوم ازدواج با اینکه تقریبا ماهیت مشابهی باهم در سرتاسر دنیا دارند اما در برخی از نقاط جهان برخی رسم های عجیب و غریبی دارند که از دید خیلی ها میتونه جالب باشه و باعث بهت اونا بشه !

در ادامه بعضی از این رسم ها را به شما معرفی می کنیم تا ببینین تو بعضی کشورا چه کارا که روز عروسی انجام نمیدن!

۱- اره کردن کنده درخت (آلمان)

اره کردن تنه درخت

یک سنت قدیمی در کشور آلمان در مراسم روز عروسی اره کردن یک تنه درخت توسط عروس و داماد اونم با اره های دستی که دوتا دسته دارند. اونا با انجام این کار همکاری و مشارکت زوج رو در زندگی و آینده مشترکشون نشون میدن!

۲- بدنیا آوردن دو بچه (سودان) 

بدنیا آوردن دو بچه

تو کشور  در قبیله نوور ، داماد در صورتی میتونه ازدواج کنه که یه گله گاو با تعداد مشخص داشته باشه و ازدواج در صورتی کامل میشه که زن و شوهر حتما دو تا بچه به دنیا بیارن. اگه زن فقط یک بچه بیاره مرد میتونه به راحتی تقاضای طلاق بده و اینکه اگه شوهر بمیره بی برو برگرد باید با برادر شوهرش ازدواج کنه ( مگه اینکه برادر شوهر نداشته باشه و یکی دیگه از اقوام شوهر جایگزین شه)

۳- شکستن ناقوس( گواتمالا)

شکستن ناقوس در مراسم عروسی

تو کشور گواتمالا دوتا مجلس عروسی گرفته میشه که تو مجلس دوم که تو خونه داماد برگزار میشه مادر داماد یک ناقوس سفید رنگ که از برنج ، آرد و غلات پر شده رو میشکنه تا به این شکل از عروس و داماد استقبال کنه تا زندگی سعادتمند و شادی رو داشته باشند!

۴- اخاذی از داماد(رومانی)

دزدیدن عروس

تو رومانی قبل از شروع عروسی یکی از اطرافیان داماد بصورت نمایشی عروس رو میدزده و داماد برای پس گرفتن عروسش مجبوره به اونا به باج بده و خواهش و تمنا کنه که عروسشو بهش برگردونن داماد باید هرکاری که دزدا میگن رو انجام بده تا بتونه زنشو دوباره داشته باشه.

۵- شکستن لیوان شیشه ای (رسم یهودیان)

شکستن لیوان توسط عروس و داماد یهودی

در آخر مراسم یهودی ها رسم دارن که دوتا لیوان شیشه ای رو داخل پارچه بپیچن و زیر پای عروس و داماد قرار بدن که اونا لیوانا رو خورد و خاکشیر کنن این کار برای اونا به این معنیه که ازدواج علاوه بر شادی غم هم داره و عروس داماد با انجام این کار بهم تعهد میدن که در روزهای سخت هم کنار هم باشن.

۶- گریه کردن خانواده عروس (چین)

عروس چینی

در گروه قومی توجیا در چین عروس باید روزی یک ساعت به مدت یک ماه قبل از شروع مراسم و همچنین در روز مراسم عروسی گریه کند. ۱۰ روز بعد از این که عروس گریه کردن خود را آغاز می کند، مادربزرگش نیز در گریه کردن به او خواهد پیوست و مادر بزرگش نیز در روز بیستم به آن ها ملحق خواهد شد.

در انتهای ماه تمامی زنان خانواده در مراسم گریه کردن حضور خواهند یافت. البته این کار نشانه ی خوشحالی و شادی است! از ان جایی که هر یک از این زنان با صدای متفاوتی گریه خواهد کرد در واقع گریه کردن آن ها به یک آهنگ شباهت دارد.

۷- حنا گذاشتن(هند)

حنا گذاشتن

مراسمی که به آن مهندی گفته می شه  مراسمیه که شب قبل از عروسی توسط زنان خانواده عروس برگزار می شود. یک هنرمند حرفه ای یا یکی از بستگان عروس با استفاده از حنا، طرح ها و نقش هایی تتو مانند را روی دست ها و پاهای عروس و دیگر زنان خانواده عروس میکشه. این طرح ها به معنی بیداری روحی، شادی، زیبایی و هدیه دادن است. این رسم در بسیاری دیگر از کشورهای آسیایی نیز مرسوم است.

۸- خوردن نان و نمک(روسیه)

نان و نمک

در مراسمات عروسی در کشور روسیه مادر داماد با نان و نمک از اونا استقبال می کند. این سنت که نشون دهنده مهمون نوازی است در آن عروس و داماد یک نکه از نان را میشکند و بعد از قراردان یکم نمک بر روی آن ، تکه نون رو در دهن همدیگه میذارن. هر کدوم از اونا که تیکه بزرگتر رو به دست آورده باشه اون رئیس خونه محسوب میشه. بعد از انجام این مراسم به هر کدوم از مهمان ها هم یک نیکه از نون عروسی که به اسم کاراوای شناخته میشه رو میدن.

۹- عروسک عروس (پورتو ریکو)

عروسک عروس

تو مراسمات عروسی پورتو ریکو روی کیک عروس یک عروسک عروس بخصوص وجود داره که از همه نظر کاملا شبیه خود عروسه ، به این کیک رو با طلسم های خاصی تزئین میکنن و بعد از پایان مراسم اتونا رو از کیک جدا میکنن و به مهمونا میدن و مهمون ها هم باید به ازای اون به عروسک پول آویزون کنن.

۱۰- تف کردن روی عروس (کنیا)

تف کردن روی عروس

دخترای قبیله ماسای در کنیا بطور معمول با کسی ازدواج می کنن که خیلی مسن تر از خودشونه. تو مراسم ازدواج پدر یا برادر عروس روی سر اون تف می کنن که به معنی آرزوی خوشبخت بودن دخترشونه. بعد از اون عروس همراه با داماد خونه رو ترک میکنن و به سمت خونه ی خودشون میرن مهم نیست که فاصله ی بین خونه پدر عروس و و خونه داماد چقدر باشه اونا این مسیر رو باید حتما پیاده طی کنن.

۱۱- قدغن بودن دستشویی( اندونزی)

تو جزیره بورنو که بین اندونزی و مالزی تقسیم شده است، قبیله ی تیدونگ از سنتی قدیمی پیروی می کنن که زن و مرد سه روز و سه شب پس از مراسم عروسی نمی تونن به دستشویی برن .بخاطر همین در تمام این مدت عروس و داماد به مقدار خیلی کمی غذا و نوشیدنی میخورن! آن ها بر این باورند که چنین سنتی باعث دوام بیشتر، شادی و ازدواج پرثمری برای عروس و داماد بوده و شکستن آن بدشانسی و بدیمنی به همراه خواهد داشت.

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید