۵ نمونه از عجیب و غریب ترین سکونتگاه های انسانی

0
128

۵ نمونه از عجیب و غریب ترین سکونتگاه های انسانی

۵ نمونه از عجیب و غریب ترین سکونتگاه های انسانی :  میدونیم که امروز راحت بودن محل زندگی ، یکی از مهمترین ملاک های انتخاب محل سکونت به شمار میاد اما با این وجود باز هم در دنیا مکان هایی وجود دارد که زندگی در آن ها غیر ممکن است اما بازهم افرادی در آنجا زندگی میکنند .
در ادامه چند مورد از این مکان های جالب و دیدنی رو به شما معرفی خواهیم کرد .

جزیره آتش فشانی آگاشیما ژاپن

 

جزیره آتش فشانی آگاشیما ژاپن

نظرتان درباره زندگی روی یک آتش فشان چیست ؟ این همان کاری است که ساکنان دهکده کوچکی در جزیره آتش فشانی آگاشیما در ژاپن مشغول آن هستند . این جزیره کوچک و دور افتاده در دریای فیلیپین واقع شده و هم اکنون حدود ۲۰۰ نفر در این جزیره زندگی می کنند که البته تعداد آن ها هر روز در حال کاهش است .

 

صومعه Roussanou در یونان

موقعیت قرارگیری صومعه Roussanou به گونه ای است که هر بیننده ای را به فکر وا می دارد ، چرا که در عمل زندگی در این شرایط بسیار سخت به نظر می رسد . ارتفاع متوسط این مجموعه به شکلی باورنکردنی ۳۱۳ متر است . این صومعه در قرن شانزدهم بنا شده و راهبه ها تاکنون در آن ساکن هستند .

معبد معلق در چین

برای آن دسته از افرادی که ترس از ارتفاع دارند ، زندگی کردن در این معبد معلق به طور حتم یکی از ترسناک ترین کارهای ممکن است . این معبد در پای کوه واقع شده و در ارتفاع چشمگیر ۵۰ متری آویزان است . علاوه بر این ها ، معبد ذکر شده قدمتی به اندازه یک و نیم قرن دارد و سرپا بودن آن نشان می دهد که تکنیک های به کار رفته برای ساخت چنین سازه ای در مکانی این گونه خطرناک ، موفق بوده است .

 

روستای « الحجاره » در یمن

روستایی در یمن که در کوهستان های هراز قرار گرفته است . هرچند این روستا نسبتا معمولی ، کوچک و دورافتاده است اما موقعیت آن توجه مسافران و کوهنوردان ماجراجو را به خود جلب کرده است . درخور ذکر است که این روستا به عنوان یکی از تولید کننده های شاخص فلفل در منطقه هم شناخته می شود .

خانه صخره ای در اسپانیا

« ستنیل د لاس بودگاس » شهری جالب است که به خاطر خانه های ساخته شده در دل صخره های معلق مشهور است .  زمانی که شخصی پیاده در خیابان های این شهر راه برود ممکن است تصور کند که هر لحظه امکان سقوط این صخره ها و آوار شدن آن ها روی ساختمان های زیرین خود وجود دارد !

پاسخ دهید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید